Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Рози, и моята магнолия Атлас е от същата поръчка като на Сюзан. Нямаше и педя височина през пролетта на 2016. Чак есента на 2016 я засадих в земята. Местена е два пъти после, но си расте за сега нормално. Висока е около 1,70, но тази година не е дръпнала много на височина. Жива ки е, но няма цветни пъпки и при мен. Твоята щом е жива - търпение. Поливай, тори и стискам палци са се оправи.Другия вариант е ако имаш подходящо място я премести сега като захладнее през септември и ще стане ясно.
Клокче, аз торя от време на време с тор за рододендрон, азалии, т.е. за кисели китки.Тази година не съм сериозна много.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Дарче, благодаря ти! :tzvetentze:
То и аз май леко закъснях, а и докато стигна до цивилизацията, за да си взема такъв тор, ще стане септември. Имам Яра Мила Комплекс той дали би бил удачен ? Някой ползвал ли го е за магнолии? Досега не съм торила старата магнолия, но младичките ми се иска да ги позасиля леко.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Клокче, не знам за яра милата дали вече не е късно. Отиваме към септември, а той е с по-дълго действие, а ще трябва и да починат през зимата.Да не я подлъжеш да дръпне и да измръзнат клонките. Не съм от разбиращите, но аз с яра мила сега не бих торила.
Аватар
rozi
Дълго кафе
Мнения: 104
Регистриран на: Окт 17, '11, 13:26
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от rozi »

Благодаря Ви сюзан, dar за отговорите. Купувана е от Нановски, есента на 2016 - сигурно е наборка на вашите
И тя си беше клечка, колкото молив. Само дето и сега не е по-висока, е ..леко е разклонена, но миниатюрка
Началото на август торих с яра мила, досега с такъв тор не ги бях торила, да видим. Миналата есен и аз мислих, че имам цветни пъпки - мъхести ги виждах, фотосесия им направих...на пролет от там избиха клончета .Дано твоите са цветни :stiskam: Много искам някой да я покаже, досега в градина не съм я виждала с цвят
И сега като прочетох за преместването...до нея много близо има листа на хрян (по-висок е от нея) , дали неговите корени не й пречат кой знае какво е отдолу... добра идея, ще се разбутва :nod:
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от mucunka »

dar написа: Авг 27, '18, 09:06 Клокче, не знам за яра милата дали вече не е късно. Отиваме към септември, а той е с по-дълго действие, а ще трябва и да починат през зимата.Да не я подлъжеш да дръпне и да измръзнат клонките. Не съм от разбиращите, но аз с яра мила сега не бих торила.
С Яра мила се тори рано напролет. Това е бавно действащ тор и ще действа точно посред студените месеци. Бих те посъветвала да го събереш, ако не си го заровила, и само да поливаш. Магнолиите изискват нашето търпение. Когато им дойде времето ще си цъфнат. :stiskam:
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Златка Трънова »

Магнолия Wellow bird от Plandorex, от пролетта на 2017.Мислех си че съхне , защото листата пожълтяха и изсъхнаха , но пусна нови и първите и два цвята.Още не отворени напълно, но нямам търпение.
Изображение
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

Златка Трънова написа: Сеп 17, '18, 15:12 Магнолия Wellow bird от Plandorex, от пролетта на 2017.Мислех си че съхне , защото листата пожълтяха и изсъхнаха , но пусна нови и първите и два цвята.Още не отворени напълно, но нямам търпение.
Изображение
Злате,магнолията ти има силна форма на хлороза-иска торене с хелатно желязо ,като бърза мярка сега и догодина торене със специални торове ,които да неутрализират по-трайно алкалноста на почвата-торовете за ацидофили /рододендрони,ерики/ще свършат работа.
когато магнолиите растат в почви с неутрално PH ,става да се торят с универсални комплексни торове,но когато са в по-алкална почва ,калция блокира усвояването на магнезия и желязото .
Това,че е направила пъпка е по-скоро от заложения инстинкт за самосъхраненние и възпроизвеждане ,много растения се стимулират да произвеждат цвят и от там семена,когато се чувстват застрашени от загиване.
Златка Трънова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1606
Регистриран на: Сеп 20, '16, 22:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Златка Трънова »

Незабравка, благодаря много .Ще трябва да си набавя от това хелатно желязо, докато не е станало късно. Тор за рододендрони слагам и поливам със зелен камък от време на време , но пак са жълти листата и на другите две магнолии , а и на някои от розите. Това за инстинктивното образуване на цветове и семена , като опит да се съхрани растението съм го чела някъде из темите в форума , но все се надявах да не е точно тази причината :snif: Благодаря ! :tzvetoman:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Кой каза, че магнолиите растат бавно?:))))
Магнолия Грандифлора от днес:
Изображение

Изображение

Тази година ме зарадва с цели 15 цвята с прекрасен аромат:)
Изображение

Изображение

И при засаждането й през април 2015:
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

Твоята магнолия, тази вечнозелена красавица, ми намери решение за едно местенце, където една албиция не дочака добри дни. Но ще ми трябва дърво, за да не изчести разраслите се храсти. Така ще скрие фасадата на съседите, и ще има зелено и през зимата. А като цъфне, ще я виждам от прозореца.
Ако имам късмет и така да расте, както твоята, ще съм доволна. Тя е при северния дувар, нали, т.е. има завет и не я брули северняка, ако се ориентирам добре.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”