Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Lizi »

Тя не е докарана до цъфтеж в къщи. Дошла е с пъпки и от топлото се е събудила.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Не, не дойде с пъпки. Пъпките си ги заложи лятото на двора, но е факт, че се отвориха от стайната топлина.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

BPetrova, аз така преди 2 години си купих една Магнолия Стелата от Флората в НДК през март. За 2 седмици в офиса от топлината нацъфтя цялата и извади листенца, засадих я на двора в началото на април и падна слана след това, която я замрази и магнолията умря.
Споделям го само, за да не направиш подобна грешка, Дженито ти е много красиво, изнеси го/сади го навън когато няма опасност от слани и студове. Аз се подлъгах, понеже Стелата я дават до -30 и ето резултата - измръзна.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
незабравка

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от незабравка »

Margaritenia написа:BPetrova, аз така преди 2 години си купих една Магнолия Стелата от Флората в НДК през март. За 2 седмици в офиса от топлината нацъфтя цялата и извади листенца, засадих я на двора в началото на април и падна слана след това, която я замрази и магнолията умря.
Споделям го само, за да не направиш подобна грешка, Дженито ти е много красиво, изнеси го/сади го навън когато няма опасност от слани и студове. Аз се подлъгах, понеже Стелата я дават до -30 и ето резултата - измръзна.
При положение че са започнали по-ранна вегетация на закрито,колкото и да са зимоустойчиви все пака са се изнежили ,не е като да са си били цяла зима на открито и студено и постепенно климатизиране им трябва. :nod:
rosi-m
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1986
Регистриран на: Ное 19, '14, 19:54

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от rosi-m »

Да се похваля и аз моята магнолия
е цъфнала в зимната си защита.
Никога не е цъфтяла толкова рано.
:tzvetentze:
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от хортензия »

Може ли да ме насочите къде мога да намеря жълта Магнолия в Бг, видях че нямам шанс в поръчките вече са на финала :|
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

хортензия написа:Може ли да ме насочите къде мога да намеря жълта Магнолия в Бг, видях че нямам шанс в поръчките вече са на финала :|
Аз купих цъфнала Yellow Bird за 24лв от Градински център Олеа гр. Пловдив, много коректни и точни. Поръчах я през онлайн магазина им, който в момента е с блокирана опция за купуване до месец март. Ама може да им се обадиш. :nod:
От Магнолия Петков имам Yellow River за 48лв, които са също много коректни.
И от Таралас имам Елизабет и Дафне, които не са цъфтели досега. Други жълти магнолии Gold Star и Honey tulip от Братаница, но аз не бих поръчала отново, защото втората ми струваше адски скъпо и за капак дойде с прекършен връх над 20см.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1003
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 126 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от хортензия »

Точно Yellow Bird искам :tzvetentze: колко беше висока като я поръча? В Братаница ми се видяха доста солени цените :shock:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Пристигна около 100см с пъпки, сега пак има пъпки. Според мен си заслужава, даже ще поръчам за селската градина още една.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от hosta127 »

ей тука също има http://www.gradina.zamakabg.com/%D0%BA% ... _bird/1932 но зависи колко е голямо дръвчето иначе 48 лева от Братаница ако е с пъпки и аз ще си купя :idea1:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”