Магнолия/ Magnolia

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнениеот alina » Чет Сеп 21, 2017 10:56 am

Margaritenia написа:Едно геройче, магнолия Джени, разсад едноклечков,
който засадих есента 2016. Оцеля суровата зима и сега е много симпатична:)
Металния ринг го сложих, за да спра да я настъпвам...
Изображение

:dovolen: Същата история и с моята Джин.Съпруг я окоси.. Сбогувах се..но реших да я обградя с бетоново кръгче от тръба..Поливах , ей така за компания с другите..И, о боже..тя бързо почна да наваксва в растежа..Радвам се на нея, като на болникаво дете, което извъднъж набра сила и почна да расте..
shoshy Сега за кафевите петна,изрових тази инфа:
// Пятнистость может вызываться различными видами грибов — септориоз, ржавчина и т.д. Обработайте магнолию топазом, фундазолом или скором. Также пятна и пожелтение листьев могут быть связаны с дефицитом железа, который возникает на щелочных и нейтральных почвах. Для магнолии оптимальна кислая реакция почвенного субстрата. Подкормите ваши деревца комплексным удобрением (без кальция), подкисляющим почву. Это может быть удобрение для хвойных или для рододендронов. // Струва ми, че скор ще даде ефекта.Да я поливаш редовно, обилно, и да подхраниш като смесиш торф с тор за иглолистните или за рододендроните..
Аватар
alina
Кафе машина

Мнениеот bpetrova » Чет Ное 23, 2017 5:05 pm

Изображение
Това дали е цветна пъпка? На Blue Opal е и, но не е ло малка, ако е наистина такава...Ох, дано да е, че умирам от нетърпение.
bpetrova
Виенско кафе

Мнениеот hosta127 » Чет Ное 23, 2017 6:32 pm

bpetrova, твоята магнолия много е подранила с цвета , аз нямам цъфнала до сега магнолия но и такава пъпка не съм виждала ,на цвят ми прилича ,мила дано да те зарадва през пролетта ,знам че през лятото образуват цветни пъпки а твоята е образувала ми се струва ,дано да не греша но мисля,че не . :gush: хич не е малка ,като гледам колко е дебело клончето съвсем и подхожда да цъфне . :ieeee:
hosta127
Виенско кафе

Мнениеот Тутти » Чет Ное 23, 2017 8:21 pm

bpetrova, това е цветна пъпка. Магнолията се е подготвила да цъфти през пролетта. Цвета е облечен в това космато (мъхесто) кожухче, за да издържи зимата. В ранната пролет ще нарастне още и ще отвори цвят. Радвай й се. :stiskam:
Следващия септември може да я наториш и да не й спираш поливането и ще заложи повече цветове за следващата пролет.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mds777 » Чет Ное 23, 2017 8:28 pm

Тутти , ти с какво ториш магнолиите си?
А какво имаш предвид с : " да не спираш с поливането " ? До кога по-обилно поливане да правим?
Аз имам за първа година магнолии, това ще им е първа зима, поливах ги два пъти седмично до края на септември. Октомври и сега разчитам на дъждовете.
Аватар
mds777
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46

Мнениеот Тутти » Чет Ное 23, 2017 9:34 pm

Най-добре е торф и тор от калифорнийски червеи. Иначе може и друга тор, но умерено. Торфа може да се замени с опадали иглички от иглолистни. А поливането е до края на септември, за да заложат пъпки, стига магнолиите да са достатъчно пораснали . Засушаването преди октомври ги принуждава да хвърлят пъпките, затова е важна влагата.
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот mds777 » Чет Ное 23, 2017 10:09 pm

Благодаря за изчерпателната информация! :tzvetentze:
Аватар
mds777
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 46

Предишна

Назад към Градински цветя и растения