Хойхера, тиарела и хойхерела (Heuchera, Tiarella)

Заключено
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от kareliata »

Да, на една годинка е. Много я харесвам, ще търся и други сортове.
Ламята Спаска
Виенско кафе
Мнения: 444
Регистриран на: Фев 14, '10, 16:58
Местоположение: София- гулемото село

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от Ламята Спаска »

Още малко да щръкнат тези на denitsavm па ще ти кажа къде има и др. сортове :lol: Че и мотичката била удобна...
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от orkud »

Аз си поръчах семена от три сорта, да видим дали ще се справя. После и за раздаване ще има :angelche:
denitsavm

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от denitsavm »

Аз пробвах със семена, но нищо не стана - никнаха едни дребосъци... май някъде писах. Та успех на тези, които си поръчвате сега, дано моят неуспех да се е дължал само на семената. Дребни са много и аз ги сях без да ги покривам, бавно - за около 3 седмици покълнаха :hmmmmmm:
Аватар
kareliata
Кафе с мляко
Мнения: 210
Регистриран на: Авг 6, '10, 12:59
Местоположение: София

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от kareliata »

Моята я взех от оранжериите на Плантава в Дружба,
пролетта пак съм там, май имаше и други видове :hmmm: .
animn
Kафенце
Мнения: 31
Регистриран на: Дек 9, '10, 11:24

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от animn »

Зарибихте ме и мен!Започвам да търся по магазините.Бихте ли ме посъветвали от къде бих могла да си купя семена?Благодаря предварително.
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Според мен,това е най-непретенционното растение.Еднакво добре вирее на сянка и на слънце,издържа на засушаване - даже го предпочита,бързо се разраства и има невероятни цветове на листата.Студоустойчиво е и не се нуждае от подхранване.Абе направо е супер :syes:Освен това не го нападат никакви вредители.Не трябва да се окопава,защото има плитък корен.Единственната грижа е през година-две да се пресажда.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от gyulcem »

Аз пък сега видях тази тема и прекрасните ви хойкери ,дано при Холандската поръчка има поне част от тях , иначе и аз трябва да търся в Бългрия или другаде ,че ми харесаха много.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
margis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1345
Регистриран на: Фев 10, '11, 13:52
Местоположение: Бургас

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от margis »

Я пусни едно линкче към сайта,от който предстои тази поръчка,че нещо не мога да се ориентирам.
Аватар
gyulcem
Кафе машина
Мнения: 3093
Регистриран на: Яну 14, '10, 09:53

Re: Хойхера (Heuchera)

Мнение от gyulcem »

m999666 написа:Я пусни едно линкче към сайта,от който предстои тази поръчка,че нещо не мога да се ориентирам.
То поръчката приключи ,беше за Растения на едро от Холандия , сега чакакаме човека да каже какво е налично.
http://gyulcem.snimka.bg/flowers/moite-cvetya.242466" onclick="window.open(this.href);return false;
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”