Хоста /Hosta /Функия

Заключено
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mysisu »

Привет! Мола за съвет. Получих хости коренища в пликчета с малко суха пръст вътре (всеки вид в отделно пликче и с етикет). Според вас може ли да си стоят така до събота и в събота да ги засадя на постоянното им място? Ще ги повредя ли? Имам хости, но са били в саксия при закупуване, та сега тези са ми с неясни изисквания.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от calico »

mysisu написа: Фев 27, '19, 17:32 Привет! Мола за съвет. Получих хости коренища в пликчета с малко суха пръст вътре (всеки вид в отделно пликче и с етикет). Според вас може ли да си стоят така до събота и в събота да ги засадя на постоянното им място? Ще ги повредя ли? Имам хости, но са били в саксия при закупуване, та сега тези са ми с неясни изисквания.

Когато съм получавала хости в сухо състояние, са ме съветвали да ги събуждам в пясък. Така и правех. Влажен пясък в някакъв леген и докато събудят очичките, после в градината.
та ако имаш възможност, сложи ги в пясък, някъде в помещение на хладно, те за около десетина дни ще се събудят, и после в градината
това се правело, защото имало вероятност да загният корените в градината, ако не са събудени- земята е все още студена, а може и да ги напои твърде много. те и корените се събуждат, не само очичките
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от libra »

Хостите при мен се показват доста по-късно .
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от iv.tarlen »

Изобщо не си играй, хостите са куча марка.Земята ако не е замръзнала, сади си ги и толкоз.Сложи ги в пясък до събота и на хладно, може и в торф.Успех!
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mysisu »

Благодаря за съветите. Ще взема да ги комбинирам - ще преценя как е почвата в събота и ще реша на място - пясък или градина. И ще има едно вторачване всяка събота, докато видя, че тръгват (все пак проявявам оптимизъм, нали).
А утре ще купя торф и ще ги завия хубавичко с него (до събота). Предполагам, че може само леко да навлажня, не да ги мокря прекалено.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Havga »

При мен Гуакамоле -то е набола. Останалите спят. Девон Грийн, която беше най-скъпата от поръчката от Албамар според мен е изгнила, няма остатък от стебло, и едва се ориентирах кое е от долу и кое отгоре, но я насадих и нея. Половината саксии оставих на място с няколко часа слънце, другите са на сянка. Ще видим как ще тръгнат.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от daxc »

Миналата пролет засадих хоста. Есента не извадих коренището от земята.
Тази вечер засаждах цветя около хостата, за която мислех, че през зимата е измръзнала.
За мое голямо очудване коренището беше силно развито - пуснало свежи корени и издънки за листа.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от pepelqshka71 »

Хостите не мръзнат щом са в земята. Още им е рано да се показват, макар, че една от моите е набола.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от сюзан »

Моите са се показали доста вече. Зимата беше мека.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от pepelqshka71 »

Еее, браво Сю. Моите са на сянка и не ги чакам скоро. Още имам цъфнали кокичета, макар, че и игликите почнаха.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”