Хоста /Hosta /Функия

Заключено
Аватар
politod
Виенско кафе
Мнения: 309
Регистриран на: Фев 2, '10, 15:02
Местоположение: София, кв. Сухата река

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от politod »

Много благодаря, веднага се намъквам там!
Да, да, ама не!!!! Ето това пише на хостата, която горе-долу се доближава до мечтаната от мен
Вид: ХОСТА Сорт: ФРАЙД БАНАНАС Артикул №63615
Цена: 3.00лв. за пакет
Стара цена: 4.50лв. (1бр)

Поръчването на артикула е сезонно. В момента не може да бъде поръчан поради изчерпване на наличните количества или по друга причина.
Жалко, дано се организира поръчка за словаците.........
http://politod.snimka.bg/flowers/cvetya.864082" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dal »

politod написа:Много благодаря, веднага се намъквам там!
Да, да, ама не!!!! Ето това пише на хостата, която горе-долу се доближава до мечтаната от мен
Вид: ХОСТА Сорт: ФРАЙД БАНАНАС Артикул №63615
Цена: 3.00лв. за пакет
Стара цена: 4.50лв. (1бр)

Поръчването на артикула е сезонно. В момента не може да бъде поръчан поради изчерпване на наличните количества или по друга причина.
Жалко, дано се организира поръчка за словаците.........
като има намаление това значи, че ако имат бройки ще ти ги продадат извън сезона на по ниската цена , абе какви хора сте, един телефон не вдигнете ?!


р.р.трия си изблика , че нещо съм запалила , и т.н. ;)
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dolli »

Взех си десетина вида хости от Сортови семена. Дойдоха чудесни големи коренища. Посадих ги на 23 февруари в саксии с тенденция като се затопли да идат в градината. В момента са с по 7-8 листа, а едната изкара цветонос с пъпки и се кани да цъфти :shock: Въпросът ми е - да махна ли цветоноса, дали няма да изтощи растението.
Межу другото, само да споделя, че всичките си отговарят на сортовете, за които съм ги купила - досега това не ми се беше случвало при поръчка от България. Очарована съм :angelche:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от rumivarna »

Махай цветоноса. При всички случаи той ще източва хранителните резерви, а за новозасадено растение те са нужни за вкореняване :stiskam: :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от joannka »

dolli,и аз се колебая дали да си поръчам 2бр хости от Сортови семена и за това да те попитам : за колко време ти ги изпращат?Бавят ли се или?
Благодаря :sflower:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dolli »

Аз направих поръчката си още през януари. На сайта имаше изрично указание, че ще се разпращат през февруари. Обадиха ми се към 20-ти и на 23 февруари пратката беше при мен. Доволна съм от тях :nod:
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Zory »

dolli написа:Аз направих поръчката си още през януари. На сайта имаше изрично указание, че ще се разпращат през февруари. Обадиха ми се към 20-ти и на 23 февруари пратката беше при мен. Доволна съм от тях :nod:
Доли,

аз днес получих от СС една хоста, не съм разгледала много добре, но нищо не виждам в пакетчето освен пръст :snif:
ти как ги посади директно в градината ли и развиват ли се вече?
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dolli »

Zory, насадих ги в саксии и са все още вътре. Растат като бесни - вече са с по десетина листа всяка. Щом се затопли трайно и премине опасността от слани ще ги слагам в градината - значи някъде в началото на месец май.
Бих те посъветвала да я бучнеш в някакъв съд веднага. В пликчето ще изсъхне корена.
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Zory »

Благодаря ти!
там е работата, че вече ми се вижда много зле да не кажа умряла. Направих го вече, по твоя съвет, сложих я в съксия и съвсем малко вода напръсках. Посъветвай ме за водата, как поливаш
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”