Хоста /Hosta /Функия

Заключено
dal

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dal »

just написа:На първо разглеждане... бих се комбинирала с някой желаещ за такъв микс.
https://www.bowdenhostas.com/products/B ... ostas.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Цените са в лири.
не съм обърнала внимание , верно е в лири...
да ти кажа на мен ми трябват 4-5 , в синьо , зелено жълтата и бяло зелената гама -нагоре в темата се вижда какви три вида имам...
може да се измисли нещо верно.... :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от calico »

Ако има поръчка и аз ще се включа. Ще вземам само от едрите и средните, дребосъците не ми харесват, вече имам такива и нищо особено не са.

не съм класифицилрала още тази хоста, ако някой я намери в каталога да се обади, че съм й хвърлила мерак

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10040
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 628 пъти
Получил благодарност: 1121 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от greeneyed »

Да ви представя моите хости- малки са още, от есента и пролетта са, на полусянка, растат си без внимание, хубаво зелено украшение са.

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Denis »

Аз също бих се включила за хости.
Имам 2 в градината, но вече 4 години не мога да се справя с голите охлюви :snif: и миналата есен реших в саксии - засадих 3 нови в саксии и засега са горе-долу добре, даже едната вече цъфтя.
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от calico »

Вие имате ли дребнолистни хости? Аз изглежда съм попаднала при някоя покупка на такива, щото имам поне 5 броя. Събират се в тортена чинийка, а вече са на две пълни години. Листенцата им са малко по-големи от монета левче. май трябва да ги места в скалния кът, или да им направя някъде местенце и да ги събера като атракция :D

доскоро не знаех че имало такива сортове и като съм ги наредила там една е едра, друга средна, трета не се забелязва почти, чудех се що така при еднакви условия пък едните не растат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от ida_ili64 »

calico написа:Вие имате ли дребнолистни хости? Аз изглежда съм попаднала при някоя покупка на такива, щото имам поне 5 броя. Събират се в тортена чинийка, а вече са на две пълни години. Листенцата им са малко по-големи от монета левче. май трябва да ги места в скалния кът, или да им направя някъде местенце и да ги събера като атракция :D

доскоро не знаех че имало такива сортове и като съм ги наредила там една е едра, друга средна, трета не се забелязва почти, чудех се що така при еднакви условия пък едните не растат
Ани,пази ги моля те,ще си дам един ден заявката за такива,ако може :oops: !И наистина в скален кът биха се вписали чудесно,щом са мъници,само им трябва и сянката...
Хостата за мен е благодарното растение за всеки озеленител на градини-единствената му претенция е да няма палещо слънце над главата си. А създава невероятна атмосфера в градината,може да запълни всяко празно място,създава добър кант да стена или ограда,разделя чудесно високата от ниската растителност в градината с благодарно изобилие на зеленина.Винаги ще има място за хоста в моята градина :nod: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от calico »

Разбира се че ще може Ида :nod:
дано оцелеят че все ми се струва че нещо аз не мога да ги гледам затова не нарастват. ще ги събера на едно място догодина напролет, най-вероятно между камъните. То моя скален кът е под ореха, тъй че е сянка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Албена »

А с моята хоста някой закусва :svekurva: Нагризана е като на последната снимка на greeneyed И понеже е млада ,се притеснявам да не остане без листа .Дали звярът е гол охлюв :hmmm: Ето я ,преди да я посадя в градината-
Изображение
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от ida_ili64 »

Албена,напълно възможно е да са охлюви,няма ли в България от тия синички зърна против охлюви?Аз им викам "пуканки за охлюви".Та поръси с такива,ако има и виж какъв ще е резултата.
От две години по мои наблюдения има бум на развитие на насекоми и буболечки:мравки,паяци,щипалки и какво ли още не.Прави ми впечатление че мравките са толкова много,че тук в Германия всеки втори пръска срещу колониите им в дворовете и по улицата около къщите си.Като редути са направили пясъчни купчинки навсякъде...Дано не съм права,но си мисля,че изобилието и нашествието на подземния насекомен свят над земята е следствие,че стават някакви промени в земните недра...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от dal »

какво направи Мори с тия семена...? :dovolen:
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”