Хоста /Hosta /Функия

Заключено
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mysisu »

А "дебеланата" се пада вдясно на втората снимка. Много ми харесва, едра и царствена. Благодаря за насоката за производители!
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 877 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от greeneyed »

Не са помръднали, дали вали или - не, те си имат запаси, благодарна китка! ;)

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Havga »

Момичета и момчето, в голяма дилема съм какво да правя с новодошлите хости от Албамар. Първо мислех смело да ги оставя в транспортните саксии в неотопляем парник на терасата до пролет, но сега увереността ми се изпари. Вариантите са на тъмно в мазе, на светло и хладно на площадка на блок или на терасата в парник. Заспали са. Ама в мазето ще просъхнат, на площадката ще им е топло, на терасата ще им е студено. Моля за съвет!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от nadin »

А защо не ги засадиш в градината? нали не е замръзнала земята?
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от Havga »

nadin написа: Ное 23, '18, 08:13 А защо не ги засадиш в градината? нали не е замръзнала земята?
Ами аз по принцип ще ги гледам в саксии, но сега нямам готовност за засаждане в големи саксии (поне 40/30 см.). Беше емоционална поръчка :D , уж трябваше една да взема, а се оказах с 6....
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mysisu »

Привет! Мола за съвет. Получих хости коренища в пликчета с малко суха пръст вътре (всеки вид в отделно пликче и с етикет). Според вас може ли да си стоят така до събота и в събота да ги засадя на постоянното им място? Ще ги повредя ли? Имам хости, но са били в саксия при закупуване, та сега тези са ми с неясни изисквания.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от calico »

mysisu написа: Фев 27, '19, 17:32 Привет! Мола за съвет. Получих хости коренища в пликчета с малко суха пръст вътре (всеки вид в отделно пликче и с етикет). Според вас може ли да си стоят така до събота и в събота да ги засадя на постоянното им място? Ще ги повредя ли? Имам хости, но са били в саксия при закупуване, та сега тези са ми с неясни изисквания.

Когато съм получавала хости в сухо състояние, са ме съветвали да ги събуждам в пясък. Така и правех. Влажен пясък в някакъв леген и докато събудят очичките, после в градината.
та ако имаш възможност, сложи ги в пясък, някъде в помещение на хладно, те за около десетина дни ще се събудят, и после в градината
това се правело, защото имало вероятност да загният корените в градината, ако не са събудени- земята е все още студена, а може и да ги напои твърде много. те и корените се събуждат, не само очичките
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от libra »

Хостите при мен се показват доста по-късно .
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от iv.tarlen »

Изобщо не си играй, хостите са куча марка.Земята ако не е замръзнала, сади си ги и толкоз.Сложи ги в пясък до събота и на хладно, може и в торф.Успех!
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Хоста /Hosta /Функия

Мнение от mysisu »

Благодаря за съветите. Ще взема да ги комбинирам - ще преценя как е почвата в събота и ще реша на място - пясък или градина. И ще има едно вторачване всяка събота, докато видя, че тръгват (все пак проявявам оптимизъм, нали).
А утре ще купя торф и ще ги завия хубавичко с него (до събота). Предполагам, че може само леко да навлажня, не да ги мокря прекалено.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”