Калистемон /Callistemon/

Публикувай отговор
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

johnstalker написа:Като се има предвид, че калистемонът е ендемит и произхожда от умерените части на Австралия и Нова Каледония, доста сходен климат с този в Балчик, има шанс и да не измръзне.
Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
dal

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от dal »

Бобсъна написа:
johnstalker написа:Като се има предвид, че калистемонът е ендемит и произхожда от умерените части на Австралия и Нова Каледония, доста сходен климат с този в Балчик, има шанс и да не измръзне.
Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
което си е голата истина , ами не съсипвайте растенията....
ибез това лятото беше шантаво и не съм видяла една снимка да са цъфтели , а моят цъфти януари и толкоз
ето така /виж датата/
Изображение

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от johnstalker »

Бобсъна написа: Всъщност климата на Австралия няма нишо общо с този на Бъллгария и естествено Калистемона няма как да оцелее в жестоките зими на Североизтока.... :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Бобсън, умерените пояси и на северното и на южното полукълбо, са умерени. Можеш ли да ми кажеш защо и по какви критерии се определят тези климатични зони? :D
А жестоки зими има в Плевенско, както и жестоки летни горещини. Наистина най-вероятно е надземната част да позагине, ама това няма как да го разберем, ако някой не експериментира. ;) :D
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

Изображение Изображение


Както се вижда 7 зона ,каквато в най добрия случай има в България,я има в Австралия само около вр.Косцюшко-най високият от Австралииските Алпи...Всичко друго е доста по топло отколкото у нас...

За Харднес зоните-тук :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Мария Николова »

Промених си нагласата за калистемона. Мисля за него като за импала. Голяма красота, но трябва да се преместя при нея да живея - друг начин няма. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от johnstalker »

Мда, така излиза на практика. Дори и в южните части на Гърция май ще му е студеншко...
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Бобсъна »

калистемоните са 35 вида като някой от тях са 8 -а хардднес зона и би трябвало да си растат добре в Гърция:

http://davesgarden.com/guides/pf/search ... PlantFiles" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
dal

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от dal »

много ми се иска да сме седма зона поне , обаче като сме 6 какво да направя ....и повечето неща в саксийка и на картинка ги гледам :D
мислила съм си едно парче градина отвън да му прекарам релси и дограми :twisted: и вътре в карето да насадя мечталките
мислила съм светещи кабели
накрая мъжо рече че ако толко съм се побъркала винаги може да им паля огън вечер :lol:
ей така 3-5 пъти за зимата ще удари минус 23--25 и готова работата.... :ufff:

трудна работа / тия на юг от благоевград и около свиленград да четат и да викат амин / :daaa:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от Миша »

А на някой цъфтя ли калистемона тази година,моя кара само на клонки и това е :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Калистемон /Callistemon/

Мнение от lenuza73 »

:tzvetentze: моят цъфтя два пъти,но втория път беше сега септември,но беше доста за малко и не всички съцветия......но пикът му беше април....е тогава ...цъфтя та цъфтя :daaa: :daaa: :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”