Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Публикувай отговор
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от юлия-цветоман »

Интересно никой не спомена да има розов платикодон, а при мен има такъв - да не вземе да се превърне в бял или некъв друг, май един от магазина ще дойде у дома, пак ме зарибихте :ieeee:
dal

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от dal »

юлия-цветоман написа:Интересно никой не спомена да има розов платикодон, а при мен има такъв - да не вземе да се превърне в бял или некъв друг, май един от магазина ще дойде у дома, пак ме зарибихте :ieeee:
чакам семена микс , вътре на картинката розово бяло и синьо , ако отвъдя розов-ще имам, ако не-ще зяпаме , дай снимки?! :D
Аватар
юлия-цветоман
Дълго кафе
Мнения: 148
Регистриран на: Дек 2, '09, 22:58

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от юлия-цветоман »

Ако не забравя /много ме е пернал пролетния заплес :oops: и отива на хроничен вече :lol: / ще снимам утре.
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от Cando »

Аз имах розов платикодон миналата година. Всъщност имах всички цветове, вече нямам :cry: Ето го розовия. Той е бледо розов

Изображение
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от Blue sky »

много е нежен и красив :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от Миша »

Много е нежен.Защо го няма :hmmm: Кампанулите обикновено са много издръжливи растения,може пък да е жив и да избие отново.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от Cando »

Ами понеже на платикодоните надземната им част опада есента и аз сложих саксиите в гаража, защото в къщи е топло и мъжът ми един ден решил да разчисти и ги занесъл в къщичката за инструменти. Аз се усетих много късно, навън беше -20. Не ми се вярва да са оцелели, презимуваха си там, и все още са там. Всъщност май трябва вече да ги изкарам и да ги полея малко, но твърде ме съмнява нещо да изкара.
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от dal »

Cando написа:Ами понеже на платикодоните надземната им част опада есента и аз сложих саксиите в гаража, защото в къщи е топло и мъжът ми един ден решил да разчисти и ги занесъл в къщичката за инструменти. Аз се усетих много късно, навън беше -20. Не ми се вярва да са оцелели, презимуваха си там, и все още са там. Всъщност май трябва вече да ги изкарам и да ги полея малко, но твърде ме съмнява нещо да изкара.
изкарай ги , течен тор и слънце , поне шанс да имат :stiskam:
Аватар
didkec
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Ное 25, '09, 19:11
Местоположение: Den Haag

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от didkec »

dal написа:Диде , това не е хиби, да олъщи чиния с 40 цвята насреща , това е кампанулка , и на мен ми изглеждат много добре даже /без да съм кампанулист :D / , та освен малко комбиниран тор?! :daaa:
да докладвам , моите белезникави два платикодона са изкарали зелени листа и клонки и се чувстват перфектно в сандъче на балкона :stiskam:
Дал, ми то кат свикнеш на "голям размер" после всичко ти се вижа малко :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ама наистина кажете да я орежа ли,какво да я направя, за да стане по гъста и да не е така рехава ?
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Кампанула - камбанки / Campanula sp.

Мнение от Blue sky »

направо съм бясна - миналата година си купих ето тази красавица

Изображение

засадих я следобяд и до сутринта нямаше и следа от нея - охлювите я изпасли :twisted: - директно я отписах, повече не изби :snif:
сега представете си голямата ми радост като видях че е покарала миналата седмица - е само един дъжд трябваше и гадните охлюви, кога се събудиха, че наизскачаха, че пак я изпасли до шушка :twisted: :twisted: :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”