Саксифрагите

Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от Asarina »

Наде, добре че отвори темата. Аз ги заглеждах още като нова форумка, но след това покрай розите ги забравих. Вече са в тайния ми списък за следващите поръчки :daaa: :potekoha:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от mimivd »

Сее се повърхностно,семената са много ситни и не се засипват с почва.
Върху полята почва се поръсват семенцата и съдчето се покрива с прозрачно фолио до поникване,никнат безпроблемно. :tzvetentze:
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от Стаси »

mimivd написа:Сее се повърхностно,семената са много ситни и не се засипват с почва.
Върху полята почва се поръсват семенцата и съдчето се покрива с прозрачно фолио до поникване,никнат безпроблемно. :tzvetentze:
Моите поникнаха за малко повече от две седмици, обаче са такива цвъцкиии... Това доста има да го чакам да заприлича на растение. Направо трябва да се гледат през лупа, за да се забележи, че има нещо в саксията. Не съм убедена, че бих пробвала пак. По-добре е да се вземе готово растение. Днес в L2 имаше саксифраги по 3.50 лв. - изпълнени саксийки и всичко в пъпчици. Моите прашинки има да ги почакам да станат такива.
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 793 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от мечтица »

Новата ми любов-саксифрагите

Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
borislava.kirilova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1147
Регистриран на: Мар 29, '19, 22:20
Местоположение: с. Комощица, на 14км от гр. Лом
Дал благодарност: 720 пъти
Получил благодарност: 914 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от borislava.kirilova »

Мечтица и аз обожавам саксифрагите. Но с тези пролетноцъфтящите не постигам никакъв успех. Все умират. Моля те, сподели твоя опит с тях. При какви условия ги отглеждаш, поливки, нуждаят ли се от разделяне?
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 793 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от мечтица »

borislava.kirilova написа: Фев 25, '24, 18:58 Мечтица и аз обожавам саксифрагите. Но с тези пролетноцъфтящите не постигам никакъв успех. Все умират. Моля те, сподели твоя опит с тях. При какви условия ги отглеждаш, поливки, нуждаят ли се от разделяне?
Боби,първа година ми са,затова писах -новата ми любов.
Засега чета препоръките в Гугъл,нямам никакъв опит.
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4958
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 793 пъти
Получил благодарност: 1308 пъти

Re: Саксифрагите

Мнение от мечтица »

Саксифрагите два месеца по късно.
Незнам защо досега съм избягвала това красиво цвете. От средата на февруари при мен и не спря да ме радва.
Казват било му трудно отглеждане,че аз съм готова да го купувам всяка зима и да му се наслаждавам почти до май месец,
а след това ако ще да умира.
Снимката е от днес,вече на прецъфтяване,жалко е ,надявам се да го видя следващата година,ако не, ще разчитам на Нановски.
Изображение

Изображение
От 11 април
Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”