Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dobis »

Най- вероятно да , ще я опази , само да не се изкушуш да ториш баш сега по никое време.А ако е в сравнително голяма саксия , дори и не си помисляй още една година да пипаш :lol: :lol: Застопоряват пъпките на един определен размер и после по някое време много бързо разпукват и следва ахкането и пу-пу...
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от nadetoabromova »

Доби много ти благодаря за изчерпателния отговор заемам се усърдно с търсене на божур най напред ще пробвам после ще давам пари за нещо по така :tzeluvka:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dobis »

и днес в цялото им величие . http://dobis.snimka.bg/hobby/bojuri.489843.all" onclick="window.open(this.href);return false; това е албума им , все някога ще го оправя по години, да не товаря със снимки повече. Има и размерите ...

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Debi »

Браво Доби, много са красиви! :tzvetoman:
А моите пак няма да цъфнат, за съжаление :snif:
just

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от just »

Наистина са много касиви, особено розовия ...
Еееех кога ли ще цъфнат и моите :stiskam:
През 2007 посадих 3 - розов, бял и червен (кичести според етикетите)
Само единият от трите цъфна през 2008 г.
Изображение
Оказа се, че не е на подходящо място и се наложи да го преместя, поради което миналата година не видях цвят :eeeh:, но сега е напъпил отново :stiskam:

Някой може ли да помогне с име ?
dal

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dal »

дървовидни ли са червения белия и розовия-довечера мисля че ще мога да ти помогна :dovolen:
ти къде ги беше насяла и сега къде ги помести?!
just

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от just »

Не, не са дървовидни.
Преместила съм само единия (трябва да е белият :hmmm: ), беше на слънце, но много близо до пътека и го преместих на по-безопасно отново много слънчево място. Другият напъпил е на едно и също място, откакто е посаден, но не е цъфтял досега. Скоро ще го гадаем и него...
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dobis »

охххххх, това с имената е направо мисия невъзможна ... много цвят много нещо , аз се боря само с дървовидните и се замаих , ако намесим и тия , работата става много сложна. Не е зле да със сорта , че да е лесно при купуване на нови , но май ще трябва да разчитаме на картинките , които не винаги са точни. Сега един дървовиден червен на еткета цъфна в розово за радост на стопанката си де , но то много разцветки , много нюанси , отделно и самите производители ги пускат на пазара само с цвета им. За моя сигурно съм разгледала 200 снимки докато му избера името и пак не е гаранция, че е това.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Blue sky »

ето най-пълната и подробна галерия за имена на божури, събрана на едно място, на която съм попадала :nod:

http://www.peonygarden.com/index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
He who plants a garden, plants happiness
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dobis »

Блу , лоша си , докара ми пак сърцетупа ... :cry: :cry: :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”