Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от greeneyed »

Добре, че си ти , Блу, да ме подкрепиш в труден момент! ;) В неделя, като отивах да купувам мляко от крава, се оглеждах осторожно за дейностите на хората в градините им. Е, садяха лук! Значи лук може, луковици на цветя - не може! Хайде, де! :hihihi: Ама аз вече ги бях наредила в саксиите.
Дал, не са на твърде топло, защото през седмицата не се отоплява, колкото ги огрее слънцето през деня, толкова. И са на по-равномерна температура така.
И за всеобщ ужас / особено на Дал/ ще ви кажа каква роза си купих днес от Баумакс- "светло-жълта роза - височина до 80 см". Това пише на етикета. :hmmm: Ами не идват хубавите рози от поръчката, няма да си тръгна с празни ръце и от магазина я. :eeeh:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Blue sky »

Колкото и да подкрепям чужбинските рози и всичко казано за розопродажбите от Дал, длъжна съм да призная, че най-най-приказната ми роза, ама вълшебна е, огромна, отрупана с цвят цяло лято без почивка, лимонено жълта, ароматна, къдрава - ами майка ми я купи за 2 лв от един чичко на пазара срещу обещанието - няма да съжаляваш. И другата ми вълшебна роза - тъмно винено-червена, по-висока от мен, огроооомен храст, ама приказна е просто - нея я купих на едно изложение от мисля Булроза трейд. Въртях се, въртях се, ругах под нос че нищо не пише на етикетите им като хората и собственика вика, ами ей тази вземи, да ме запомниш ;) . Е по цяло лято с добро го споменавам :daaa: .
Та стискам палци и твоята жълта роза, да излезе вълшебна :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam: :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dal »

greeneyed написа:Добре, че си ти , Блу, да ме подкрепиш в труден момент! ;) В неделя, като отивах да купувам мляко от крава, се оглеждах осторожно за дейностите на хората в градините им. Е, садяха лук! Значи лук може, луковици на цветя - не може! Хайде, де! :hihihi: Ама аз вече ги бях наредила в саксиите.
Дал, не са на твърде топло, защото през седмицата не се отоплява, колкото ги огрее слънцето през деня, толкова. И са на по-равномерна температура така.
И за всеобщ ужас / особено на Дал/ ще ви кажа каква роза си купих днес от Баумакс- "светло-жълта роза - височина до 80 см". Това пише на етикета. :hmmm: Ами не идват хубавите рози от поръчката, няма да си тръгна с празни ръце и от магазина я. :eeeh:

:mrgreen: :mrgreen: дано са хване , па каквато ще да е -сигурно Golden Border, те него го крадат с удоволствие :stiskam:

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Blue sky »

Ауууууууууу, това много мяза на моята жълтурка, само че, определено достига над 1,50 височина, също поне толкова диаметър :nod:
He who plants a garden, plants happiness
dal

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dal »

Blue sky написа:Ауууууууууу, това много мяза на моята жълтурка, само че, определено достига над 1,50 височина, също поне толкова диаметър :nod:
дай снимка , току виж сме я открили :D

да не е Lichtkonigin Lucia на кордес

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Blue sky »

нмам снимки, сле дпоследните вируси и преинсталация, всичко замина :evil: налятос, като нацъфти, тогава. Пирлича по чвят на втората, но листата са по-скоро като на първата :hmmm:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от greeneyed »

Ето етикета, ще я видим на живо , ако се хване. Дано да е бордюрна наистина. :dovolen:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Titi »

Еееееей, това е темата за божурите, преместете се при розите, че като почна да търся информация за дадено цвете и се оплитам като пате :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от dobis »

Започна се и тази година ... цвят 1 - 27 см днес , цвят 2 -22, цвят 3 , още не се е разрошил...но имат да отварят още. Ще се опитам да направя точна снимка на цвета , може и да му намерите сорта, но е гигант това чудо, за трета година ме радва , при пълно отваряне цветовете са по 30 см. Трябва ми слънце, но го няма...И винаги е първи, чудесно е че цъфтят един след друг , така повече от месец си имам занимавка с тях, обожавам ги , ще събера стотинки и Майки ако го отчува неговия , искам и жълт , е може и някакъв мастилено червенеещ....
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11809
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 186 пъти
Обратна връзка:

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от johnstalker »

Бре.. бре, че убавец! :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”