Божур (Paeonia)

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Мария Николова »

jozefin написа: Юни 16, '19, 14:02 Не, Мери. Писала съм - края на май...И при мен вече всичко е прецъфтяло. Вчера им рязах цветовете или това, което е останало от тях.
Да, сега прочетох. :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от pepelqshka71 »

Май съм изпуснала нещо. Трябва ли да се режат цветовете? Или наесен със листата.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от clock »

Оххх, Жозефин, напълни ми душата! Голяма красота! Едно лайкване не ми стига, не може то да изрази възхищението ми. Освен, че са прекрасни, ти си ги съчетала не само цветово, ами и по размер. Няма Крачун и Малчо, всички са като изравнени. А когато нещо не дразни окото то значи е постигната перфектната хармония :nod: Изумителен творец си ти в градината ами много рядко ни радваш със снимки от нея. А какви рози надничат зад божуритееее!
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Ема »

Jozefin, прекрасни, както всичко при таб :tzvetentze:

Да си преставя и аз моя Do Tell :sheart: саден есен 2017 г.
Снимките са от 06.06. 2019

Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от calico »

ауууу, какви божури е показала Жозефин..леле....красота. Клокче, точно си го казала :daaa:

Ема, а твоят божур е някакъв неотразим красавец. Освен това на мен някак ми прилича на аристократ.
абе, с една дума :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha: :potekoha:
моля те, покажи малко от чудната си градина
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Ема »

Calico, аристократ викаш, ха-ха....много ми харесва, вече така ще го наричам :angelche:
Хубав е наистина божурът и от всичките ми, той държи най-дълго цвета, поне при мен :dovolen:
Ще покажа и от градината, ама в момента така я опече жегата, че направо ми се реве.
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от jozefin »

Видео от изложба на Пеонишоп
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Shami »

Нали сега върви поръчката на божури,та съм се зазяпала :shock: ,какво зазяпала,не излизам от там :potekoha: ,ама само гледам :shock: и не мога да реша какво искам повече :hmmm: :hmmm: :hmmm: ,не мога да избера :ufff: .И понеже не мога да избера,щото съм си такава зодия :angel2: ,не поръчвам нищо и се чудя :hmmm: и докато се чудя :hmmm: ,тя поръчката ще си замине :ovtza: ,за добро или лошо и без мене.Тук не знам със какъв емотикон да завърша,да се смея ли да плача ли,но съм голямо чудо. :lol: :snif:
Та, докато се чудих,се присетих за една предишна дискусия относно размножаване на божури.Нали имаше нещо във нета по този въпрос.
Та,има ли успял досега,стана ли нещо?
Защото преди малко попаднах на едно клипче по този въпрос и съм във размисъл.Ама първо трябва да имам материал за такова размножение
:hmmm: Имам само една Барцела и не знам,трябва да я огледам :tyzhnoangelche: и не само това,трябва и да се реша да я прежаля :lol: и не знам дали ще мога да се превъзмогна :angel2:
Момент да кача и клипчето :daaa:
Ето го :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Мария Николова »

Шами Мише, ако ще правиш, вместо зимна градина, плантация от Брацела, :gush: да ти пратя малко матрял и от моята Брацела?
Само поискай, както казва А1! :daaa:

Клипа няма да го пусна, но както стои пред маркуча дамата, за част от секундата ми изглежда, сякаш държи въдичарски прът и чака да клъвне. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Божур (Paeonia)

Мнение от Shami »

Сакън ,Мерко,не мога сега и затова да мисля,ще гръмна. :hihihi: А ти видя ли Quitzin,е ако бях взела първата заплата щях да си го поръчам него.Тъкмо казват,че след няколко години ставал точно такъв,време му трябвало.Такъв красавец е. :angel2:Ама и цената му е мама мия.Ох,такива изкушения има :potekoha:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”