Хемерокалис Hemerocallis

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

calico написа: Юни 21, '18, 18:34 :angelche: аааа, ми значи тогава му даваме име някакво, ама свързано с тебе непременно

примерно Song de libra :angel2:
:stiskam: :stiskam: ;) Бива!

И Libra's Tomato Mania не е зле :lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1825
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 35 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от aurelija »

Skio,
кринът е разпространен в цяла България.
По селата го има много, защото е цвете, което
не иска никакви грижи след като веднъж си го засял.
Висок е над метър, и цъфти оранжево/брик.
Няма начин да не сте го виждали.
Питай,ше видим дали може...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от libra »

Изображение
За малко да предложа моя,който съм набедила ,че е Destined to see, за име на хемерокалиса на Грийни.Миналата година е изглеждал по-различно /без химическата мотивация на ММ/
Изображение
Моето семеначе вече съм го нарекла Merry N или Merry Nova.
Освен това,мисля,че слагах негови семена до него тази година.Но не ми беше много до семеначета пролетта ,та сега нищо такова не виждам .Трябва да съм по-сериозна този сезон.За сега, никакви семенни кутийки не щат да се образуват от тези дъждове.
Аватар
pearl79
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Яну 28, '13, 01:12

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от pearl79 »

С голям интерес и удоволствие следя тази тема. Прекрасни цветя на още по-прекрасни момичета! :sbow: :sbow:
Подетата инициатива за конкурс е страхотна и ще бъде много полезна за такива като мен, които тепърва се потапят във вълшебния свят на това великолепно създание на природата.
Поздравления за блестящата идея, Мария! :tzvetentze:

С ваше позволение, бих желала да споделя и моето мнение за провеждането на конкурса, в който мога да участвам само с гласуване, любуване и трупане на знания и споделен опит.
С цел да се съчетаят полезното, приятното и забавлението и, в същото време, за да не се разпокъса информацията, би било добре да има 2 теми за конкурса, примерно

| тема: Хобикафе хемерокалис'2018

В тази тема в отделни постове да се публикуват регламента на конкурса и снимки с информация за хеметата (всеки сорт в отделен пост). Ако може с оказване на помощ да се включи и модератор, би било добре темата да е заключена. Поставя се срок за изпращане на предложенията за участие в конкурса, на кого и как да се изпратят. След като изтече срокът за изпращане на сортовете, се обявява началото на гласуването за сорт и крайният му срок.
Тази тема аз я виждам като малка енциклопедия за дневните лилии. :dovolen:

Ако правилно съм разбрала замисъла на Мерка, от първия етап на конкурса се очаква да се отличат най- най- най- сред хеметата за хобикафе обществото (да речем 10-те фаворита). Тъй като тук ще се гласува за сорт, не съществува опасност да се лишим от ценните притежания, знания и опит на нежните владетелки на тези красоти, участващи като организатори и жури.

Вторият етап за най-красива хеме снимка може да бъде анонимен с номерирани снимки и да се гласува с анкета.

и

|| тема: Хобикафе хемерокалис'2018 - ГЛАСУВАНЕ

От сега пожелавам успех на всички участници в конкурса! :daaa: С радост и нетърпение ще очаквам реализирането му. :liubov:
Аватар
pearl79
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Яну 28, '13, 01:12

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от pearl79 »

Изображение
Вторият ми хемерокалис(първият - обичният Стела д'Оро), който закупих тези дни от местен градински център, но без име.
Проучванията ми ме насочват към Crimson Pirate.
Бих била благодарна за всяка информация относно име, височина и др.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

pearl79, нека да започне и завърши този конкурс. :daaa: За тази година като начало ще е достатъчно да се забавляваме.
Иначе човек може да намери в Гуглето от птиче мляко, без конкурс.
Забавлявай се, момиче! :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pearl79
Kъсо кафе
Мнения: 93
Регистриран на: Яну 28, '13, 01:12

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от pearl79 »

Нека се забавляме, Мерка! :gush:
Даа, в Гуглето информация много, но личният опит си е друго нещо, нали? :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Питай. Ще ти кажа всичко, което зная.
Колекция на което и да е цвете, не е като да се купи сервиз за хранене за 6, или за 12 души - цялото наведнъж.
Започва се с едно и без някаква идея се добавят се нови сортове година след година. Като станат повече от 20 сорта, започва крастата - искаш още и още сортове, а когато се усетиш, че мястото е кът, избираш само селекции от преди година-две. Само най-новите.
Мъничето Стела Д оро ми е най-първото запознаване с хемерокалисите от първата поръчка в цветарския ми живот - с наложен платеж през 1998г. от Стрелиция. Развъждах го, за да го разпращам на повече хора от форума. Е сега са три отделни туфи. :mrgreen: После при всяко пътуване до София се връщах с ново хеме и ... все не беше същото като на картинката. :twisted: Но пък като започнаха колективните поръчки, проблемът беше да не поръчвам все едни и същи, който ми харесват, а да проверявам какво вече имам и да търся друго.
Хемерокалисите си живеят живота, въпреки мен. :hihihi: Вода и години - това им трябва и само това!

Малко днешни фотки.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Чудя се как съм поръчала Catherine Woodbury, като не обичам такива изпрани :evil: багри. :hmmm:

Изображение

Изображение
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от libra »

Перла,не мога да помогна за името,но опитай да изкопчиш от въпросния център от къде се снабдяват.Обикновено,това е много пазена тайна ,но все се изтъркулва някаква информация.
Аз също имам такъв ,но винен , стои си безименен ,за сега.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от greeneyed »

Моят хемерокалис трябва да е Blackthorne Hemerocallis. :dovolen: Имам снимки и от предни години, все същият си е.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”