Хемерокалис Hemerocallis

Публикувай отговор
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

АЗ доброволствам от сърце да броя, но ако има по-подходящ кандидат, с благородно смирение ще се дръпна встрани :lol:
Обаче предупреждавам, че ако ще се прави, то трябва да стане заради веселбата, а не да се изпоразсърдите, че и да ви станат виновни броячите накрая :hihihi:
Защото държа да ви разкажа как преди години аз, именно аз, гласувах за хибискуси по молба на едно момче,
с което си общувахме в сукулентната секция на един форум. Та значи гласувам аз в последния момент, действително успявам да избутам два хибискуса напред в класацията, като подчертавам, че снимките са анонимни, и правя хибискус, дотогава номер 10, да отпадне. Конкурентът с н.10 е жена, която ми фраска едно особено гневно лс и успява даже да въплати в него нещо от рода на: "... какво можеш, ти чужденката, въобще да разбираш от хибискуси???" :cry: :lol:
Ако ще го сторваме, нека е заради вълненията и спомените! Никакви карези!!!!!!!!!!!!

После -- при замисляне, на мен тази година ми е луковична и напоследък тъкмо подреждам едни странни семена. Прибавяйки някои малки идейки и за друго, то аз сама мога да приготвя поне 4 утешителни награди, поне. Ако би имало дарители, то много участници в конкурса ще може да получат нещо за спомен, не задължително хемета. Това също го намирам за добра идея.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от libra »

Хайде и аз да се пиша организатор,че да тръгне темата! Тази година има много-много хемерокалиси кой от кой по хубав! Аз лично се интересувам от ,да кажем, 10-те най-добри.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от сюзан »

Според мен трябва да има и критерии. По какво ще се оценяват: красота на цвета, големина на туфата или не знам още какво.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

libra написа: Юни 21, '18, 11:25 Хайде и аз да се пиша организатор,че да тръгне темата! Тази година има много-много хемерокалиси кой от кой по хубав! Аз лично се интересувам от ,да кажем, 10-те най-добри.
Ок, повече от чудесно!!! Значи аз влизам в режим на благородно смирено дръпване встрани, но ще гласувам... :srofl: :srofl: :nazdrave:
И си оставам дарител на утешителни награди :stiskam:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

сюзан написа: Юни 21, '18, 11:32 Според мен трябва да има и критерии. По какво ще се оценяват: красота на цвета, големина на туфата или не знам още какво.
Красота на цвета! Искат се максимално добри снимки и ще бъдат публикувани анонимни............. макар че тук, както се познаваме, как ще стане толкова анонимно?
Гласуването>>> явно, по номерата на снимките.
Допустим брой гласове>>> примерно 12
Допустим брой представени хемета>>> примерно 10 -- защото трябва да сложим спирачка пред колекционерите, но в никакъв случай да не ги спираме от участие.
Отделно ако има дарители на награди >> предоставянето явно и даже със снимки и обяснения -- нали ще е заради забавлението. Тук даже ми хрумва, че разни форумни компанийки, по време на срещите си, могат да отделят по някоя минута и да хвърлят чоп коя утешителна награда на кой номер от класацията на хеметата да бъде присъдена. Първите 3 награди от Мерка -- ХЕМЕТА по неин избор. Еконт -- абсолютно за сметка на който предоставя наградата.
Само не знам как ще се справите със сортовете, при условие че не винаги ги знаете. :hmmm: :hmmm: :hmmm:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2239 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Продължавайте, девойки, да доизмисляте детайли - да стане по-екшън забавлението ни. :angelche:
Ох, олекна ми като ви чета. :mrgreen: Вече не мисля, че само аз тук не съм задръстена. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от libra »

Oбщо взето ,на последък по обективни причини, ми е мъгла в тиквата,но ми се иска да е възможно най-просто.Анонимни снимки-не виждам как.Цялата работа я виждам като забавление и по-вече като излъчване на добрите сортове, който по каквито критерии иска. Предложението ми е до 10 имена да се подреждат като класиране от всеки потребител и после да броим.Като всяко място да носи една точка,пак за по-лесно.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

libra написа: Юни 21, '18, 12:27 Oбщо взето ,на последък по обективни причини, ми е мъгла в тиквата,но ми се иска да е възможно най-просто.Анонимни снимки-не виждам как.Цялата работа я виждам като забавление и по-вече като излъчване на добрите сортове, който по каквито критерии иска. Предложението ми е до 10 имена да се подреждат като класиране от всеки потребител и после да броим.Като всяко място да носи една точка,пак за по-лесно.
За анонимността -- ДА, няма как да стане.
Но и прекалено елементарно не бива да е. Първо за удобство е наистина лесно гласуването, ако въведените хемета конкуренти са номерирани. Просто един последователен списък. Ако аз гласувам за 10 хемета, то си представям, че все пак ги подреждам по важност от 1 до 10. Нека тогава от 1 до 5 да носят 2 точки. От 6 до 10 по една.
Така имаме една проста точкова система -- нещо, с което психиките ни отдавна са безнадеждно привикнали :srofl: :srofl: :srofl:
..............
Технически детайл >>> редно е снимките да са като за форум, задължителното там 600х800пикс., за да не тежи темата, но и да са равнопоставени изображенията. Почти-почти и за да влизат по номера, май си представям снимките да бъдат пращани на някого и той да се грижи за резолюцията и номерацията. Само идея.
Набелязване на крайни срокове също е необходимо -- хайде изказвайте се, че аз не знам колко е дълъг сезона на хемето. Делят ли се на ранни и късни сортове?
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2239 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Юни 21, '18, 12:27 Oбщо взето ,на последък по обективни причини, ми е мъгла в тиквата,но ми се иска да е възможно най-просто.Анонимни снимки-не виждам как.Цялата работа я виждам като забавление и по-вече като излъчване на добрите сортове, който по каквито критерии иска. Предложението ми е до 10 имена да се подреждат като класиране от всеки потребител и после да броим.Като всяко място да носи една точка,пак за по-лесно.
Либре, ти си третия член на журито. Радвам се, че и ти си за забавлението! :ieeee: :ssvirka: :ieeee:
Ако не сте забелязали по-назад, да обявя с благодарност, че вторият член на журито е Daniela Pargu.
Ние трите в журито ще сме. :slips: :slips: :slips: Ние няма да гласуваме. И снимки на наши хемета няма да участват в конкурса.
Просто ще сме на ваше разположение.
Провалът, или успехът на конкурса е във вашите ръце - показвайте свой хемерокалис, или пък на друга девойка и гласувайте по съвест и с любов към хемерокалисите.

Либре, за да се разнесе по-ефективно мъглата от тиквата ти, ;) събери, моля те, всички предложения, изчисти противоречия между тях, ако има. Ако още си жива, ми прати на ЛС условията на конкурса, както си ги подредила.
Време е да ги заковем в тема за конкурса! :daaa:
Чака ни забавление, весело общуване, цъкане с език - все такива неща. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Skio »

Мария Николова написа: Юни 21, '18, 11:52 Вече не мисля, че само аз тук не съм задръстена. :sgiggle:
Мерко, мили боже, к'ви са тез виртуални шамари, направо ме смазваш :gush: :lol: Момиче, прочети си това изречение. Значи ти досега си била убедена, че единствена не си задръстена, докато ние... задръстенячките... дори за едни хемета не бихме могли да гласуваме? :lol:
................
М/у другото просто не виждам защо да не участвате и настоявам непременно да участвате!

Та нали съдбините на класацията ще зависят от точкуването, сторено от хълцащите от РАЗКЪСВАЩО умиление и задавени от МАКСИМАЛНО БЛАГОРОДНА завист мощни тълпи... тълпи... и още тълпи... от безпристрастно оценяващи задръстенячки :srofl:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”