Салвия / Salvia sp.

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от milena02 »

Либре, защо пушат салвия? Аз си търся билкови цигари. Казаха ми, че мащерката била подходяща, но може пък салвията по да става.
Докарала съм борбата си с цигарите до пушене на възможно най-леките - с 0,1 мг никотин и прочее боклук. Оказа се, че нямам никотинова зависимост, а чисто и просто ми е навик. Ако мина на билкови цигари, няма и да усетя даже разликата. А пък в един момент ще се почувствам идиот задължително и така ще спра.
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от sofy »

Просто Салвия е голям род растения и тук влиза Salvia divinorum,която е "психоактивно растение с дисоциативни свойства",което "по-мощност може да се сравни с ЛСД "и нататък нечетох,защото щом няма декоративни свойства не ме интересува :hihihi:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Noel »

sofy написа:Просто Салвия е голям род растения и тук влиза Salvia divinorum,която е "психоактивно растение с дисоциативни свойства",което "по-мощност може да се сравни с ЛСД "и нататък нечетох,защото щом няма декоративни свойства не ме интересува :hihihi:
Бре :hmmm: каквато съм любителка на салвиите,да не вземат сега да ме заключат,като онази баба,дето си гледаше канабиса в задния двор.Жената от век го гледала,да си пръска зеленчуците с него.
Ще ги мина всичките през гуглето,да видя аз.
Софи,ти сигурна ли си в тази красавица,дето ми я даде напролет :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Lois

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Lois »

Хм, изненадана съм много, имам една салвия от сигурно десетина години, ползвам я за кулинарни цели, и никога досега не е цъфтяла. Може ли да е някаква кой знае каква необичайна?
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от sofy »

:lol: Мама мия,сигурна ли съм :hmmm: ,та те толкова си приличат
:idea1: От лицензиран производител е :nod:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от Noel »

Либре,забраняваме ти да четеш :svekurva:
Гледай сега какъв смут вля в редиците :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от kesten »

Разглеждайки темата установих че имам растение което досущ прилича на салвия /не знаех че има растение салвия/. На всичко отгоре се и яде.
Моля ви вижте това такова ли е и яде ли се и ако да как?. Че да не взема да се гътна?

това пред розичката. Случайно е попаднало в снимката :nod:

Изображение
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от sofy »

Защо да се гътваш? Това е салвия трицветна- Salvia Оfficinalis Tricolor-в случая салвия с много декоративни листа .Бъзика си е бъзик, няма нужда сега да се стресирате.Салвията -Salvia officinalis си е много полезна билка,която се използва от древността за какво ли не.Е, разбира се трябва да се спазва принципа "дозата прави лекарството" :dovolen:

PS - досега не съм се възползвала от лечебните и свойства и нямам личен опит,мисля Нини я използваше за чай.
Аз много харесвам салвията,но по-скоро декоративните и качества.Има салвии с забележителни листа,други цъфтят много красиво,непретециозни и сухоустойчиви са.
Последно промяна от sofy на Сеп 4, '14, 16:43, променено общо 1 път.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от kesten »

sofy написа:Защо да се гътваш? Това е салвия трицветна- Salvia Оfficinalis Tricolor-в случая салвия с много декоративни листа .Бъзика си е бъзик, няма нужда сега да се стресирате.Салвията -Salvia officinalis си е много полезна билка,която се използва от древността за какво ли не.Е, разбира се трябва да се спазва принципа "дозата прави лекарството" :dovolen:

Софи, аз не се бъзиках. Ами ако таз салвия си има двойник като при гъбите... случва се и при растенията.

благодаря много че я определи.. и то Officinalis - това май беше лечебна или нещо подобно. Отивам да търся приложението й :liubov:
sofy
Баш кафе майстор
Мнения: 2060
Регистриран на: Юли 6, '12, 08:08
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Салвия / Salvia sp.

Мнение от sofy »

Писали сме едновременно,ако искаш да пиеш чай да ти настрижа от онази която е с обикновени листа?Не знам как е на вкус ,но мирише хубаво.Твоята е селектирана заради листата и те наистина са красиви особено есен,когато се открои и червеното :dovolen:
Последно промяна от sofy на Сеп 4, '14, 16:58, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”