Водни растения

Публикувай отговор
aloe
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Окт 28, '10, 12:56
Местоположение: Варна

Re: Водни растения

Мнение от aloe »

Моето езеро е на слънце ,водата се изпарява и само го допълваме.
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Значи е на подходящо място.Вода няма смисъл да вадиш ,само доливай ако се е изпарила.
mons1977
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Мар 28, '13, 14:48

Re: Водни растения

Мнение от mons1977 »

Някой ще каже ли как ги зазимявате,моята е във дълбока кофа като кошовете за пране.Иначе я присадих защото я бях садила както я продаваха в малка саксийка и хич не и беше добре,направих това с кошчето за щипки и вестниците отдолу и стана много добре.Изпружих я и на слънце,а мога ли сега да и сипя и малко тор за цъфтящи или вече е късно?
Deleted User 2919

Re: Водни растения

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз съм от Варна.Кой може да ми подари или да продаде водни лилии , розов и бял цвят, може и на пролет? Също търся и лотос.Може би ще подскажете, къде продават?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Водни растения

Мнение от calico »

alina написа:Аз съм от Варна.Кой може да ми подари или да продаде водни лилии , розов и бял цвят, може и на пролет? Също търся и лотос.Може би ще подскажете, къде продават?

доста сайтове предлагат, пусни си търсене на гугъла и ще намериш
ама не знам що са ти сега, да се чудиш как да ги зазимяваш, напролет
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Водни растения

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:
alina написа:Аз съм от Варна.Кой може да ми подари или да продаде водни лилии , розов и бял цвят, може и на пролет? Също търся и лотос.Може би ще подскажете, къде продават?

доста сайтове предлагат, пусни си търсене на гугъла и ще намериш
ама не знам що са ти сега, да се чудиш как да ги зазимяваш, напролет
Аз исках от хората, тези нимфеи, които са проверени от времето и , разбира се, със съвет от тяхната страна за отглеждане. Иначе днес се уговорих през магазин за пролет. Но лотос още не намерих.
Titania
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Фев 6, '13, 21:07
Местоположение: Варна/

Re: Водни растения

Мнение от Titania »

Alina,варненската група сме услужливи .
Ще ти подарим на пролет бяла и розова проверени лилии,трябва
само да напомниш че до тогава време много.
И следи темата"Варна,морето, сините вълни"
Deleted User 2919

Re: Водни растения

Мнение от Deleted User 2919 »

Titania написа:Alina,варненската група сме услужливи .
Ще ти подарим на пролет бяла и розова проверени лилии,трябва
само да напомниш че до тогава време много.
И следи темата"Варна,морето, сините вълни"
Благодаря Ви, варненка:))) Обичам Варна и Морската ни градина.
P.S.Ще правя от стар басейн, който вече пропуска вода, водно езерце,ще го хидроизолирам и ще засаждам водни растения. И , разбира се, ще пускам там рибки.
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Водни растения

Мнение от Mike »

Алина, лотосът е малко трудна работа за нашия климат -имам от 5-6 години -само листа прави. Мислех да го оставя зимата навън да умре -че ми омръзна да го прибирам в мазето. Ще ти пратя коренището ако искаш. То вече заспа. Между другото имаше семена в Бриколаж - 12-14лв беше нещо, в едни големи кутии пълни с перлит -може би по три семки има вътре.
Deleted User 2919

Re: Водни растения

Мнение от Deleted User 2919 »

Mike написа:Алина, лотосът е малко трудна работа за нашия климат -имам от 5-6 години -само листа прави. Мислех да го оставя зимата навън да умре -че ми омръзна да го прибирам в мазето. Ще ти пратя коренището ако искаш. То вече заспа. Между другото имаше семена в Бриколаж - 12-14лв беше нещо, в едни големи кутии пълни с перлит -може би по три семки има вътре.
Да, четох, че трябва да се отглежда в глинена саксия, сложена в езерцето, и за през зимата да се прибира в хладна маза. http://www.botanix.kpr.eu/bg/index.php?text=3" onclick="window.open(this.href);return false; Важно да не се забрави да прибира..иначе само веднъж на годината не толкова и трудно, две-три саксии или само една и езерцето е едно..:)) С мушкато е по-трудно, много са саксиите и са доста тежки , а трябва да ги влачиш в мазата всичките на есен:)))
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”