Декоративно зеле

Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Декоративно зеле

Мнение от Мириам »

Предварително много се извинявам,ако има подобна тема,но форумът е тооолкова голям и разработен и го прегледах горе-долу,не попаднах на подобна тема!Вие имате ли си в градината или не!?Понеже тази година за 1-ви път гледам това растение-взех си 3 бройки в саксийки,разл.цветове и нещо не вървят много,много да питам как ги гледате!? :angel2:
Аватар
Elatior
Кана кафе
Мнения: 518
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 292 пъти
Получил благодарност: 140 пъти

Re: Декоративно зеле

Мнение от Elatior »

Декоративното зеле се засажда на открито /в градини/ и там се развива добре,тъй като не се влияе от слани и сняг.Добре е да бъде засадено на по-слънчево място в градината,за да може и през зимните дни да достигат до него слънчеви лъчи.По принцип не е претенциозно растение и не изисква някакви по-специални грижи.Добре е да му се слага по малко угнил оборски тор преди падането на първия сняг.С една дума лесна за отглеждане култура,която краси градините през студените зимни месеци и рано пролетта,когато цъфтят и минзухарите :)
troll

Re: Декоративно зеле

Мнение от troll »

За това ли става дума?
Изображение
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Декоративно зеле

Мнение от Мириам »

Да точно за това!Наистина е много интересно,и даже ставало за ядене,ако омръзнело-според един сайт-е аз не бих си изяла растенията,но знае ли човек.Аз си ги купих в саксийки и така ще ги гледам-на терасата и били сравн.студоустойчиви.Интересното е,че на самите саксийки пише,че се поливало веднъж месечно,но това въобще не се оказа така-поливам ги постоянно и все са сухи,даже взеха да клепват.Вчера реших да ги потопя в леген за около 1 час и доста се освежиха.Сигурно в градината е повече за тях,но ми украсяват балкона след като опустя.
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Декоративно зеле

Мнение от Мириам »

Така,пак ще подосадя с пустото зелене е пусто,де,за мен си е хубаво,едната ми декоративна зелка така се източи-незнам защо и цъфна,цветът не е особено хубав,но нали цъфти.А,сега и другата се готви да свърши същото.Четох,че е едногодишна култура,но моите сигурно понеже са на закритата тераса си живеят.Какво да очаквам.Все пак най-красивата,лилавата изсъхна.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”