Папрати за градината

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1677 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от Гео, граф »

pepelqshka71 написа: Май 15, '18, 21:39 ... Гео, не пускат бебета пустините, иначе ще те обзаведем :gush:
Лелей, човек да не се ослюнчи по нещо и веднага някой се замисля откъде да го копа :liubov: !
Пепеляш, добре си се сетила за невъзможността да преживяват в степно-полупустинните ми условия. Ако не беше така, щях да опищя орталъка, защото са приказно красиви, а твоите специално са направо Изображение.............
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от МГХ »

pepelqshka71 написа: Май 15, '18, 22:30 :ieeee: искам, ако не ти представлява трудност. Миленко :tzeluvka:
:daaa: Ще потърся!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от Еличка »

Пепеляшче, МГХ,
дивото папратче асплениум се среща из цялата страна. Напълно студоустойчиво е, известно е като страшниче.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
РОУЗ

Re: Папрати за градината

Мнение от РОУЗ »

Почерняха ми листенцата на ей тази папрат, от какво може да е, да ги изрежа ли? :hmmm:

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Роуз, не съм спец, но според мен ги изрежи и напръскай с фунгицид. При мен покафевяват, но не всички. Мисля, че е от засушаване. Изрязвам покафевелите и като пръскам розите, пръскам и всичко останало. Дано се включи и някой друг, за да не те подведа.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Гале

Re: Папрати за градината

Мнение от Гале »

РОУЗ, нямам идея какво трябва да направиш.
Една нова придобивка в моята градинка: Blechnum spicant.

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Гале, честита нова придобивка. Много е джиджана :daaa:
Искам и аааз. Дай инфо от къде е.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
РОУЗ

Re: Папрати за градината

Мнение от РОУЗ »

Гале, да ти е честита!
Пепеляш, там са 4 различни папрати, под бор са, на повдигнат терен, само тази почерня. Заобиколена е от рододендрони, от суша едва ли ще да е, родитата първи сигнализират. Дано се включи още някой, иначе ще ѝ тегля ножицата след ден-два.
Гале

Re: Папрати за градината

Мнение от Гале »

Пепеляш, РОУЗ, благодаря!
Пепеляш, купих си този Blechnum от www.vivaplante.fr.
Нямам идея как се разраства и дали може да се извади коренче.
Някой, който познава папратите трябва да каже.
Ако е възможно и оцелее зимата ще ти извадя.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Гале, няма да пипаш хубавицата :svekurva: . Ако ми е писано-все от някъде ще ми попадне.
Роуз, изрежи я, да не прихване и другите, ако е болест и профилактично напръскай.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”