Папрати за градината

Публикувай отговор
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от Murof »

На есен го раздели, така бих направил. Може да потърсиш в нета за това разпадане на сорта, аз не съм имал такъв случай, интересно е.
Нито една градина не е идеална.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2232 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря Муроф. Миналата година изкара няколко такива разклонени клончета, но тази вече изцяло е такова насечено. Ако остане нещо за разделяне, наесен ще деля, ако ли не ще търся да си купя нов волски език (макар, че и този много трудно го намерих).
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Папрати за градината

Мнение от nadin »

Тези малките в основата си изглеждат съвсем наред. Отдели ги и виж дали ще си останат нормални. Аз много рядко съм виждала такава форма при волски език. обикновено има нещо подобно само на върха на листата.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2232 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Благодаря Наде. Довечера ще разгледам отблизо и ако може ще действам веднага.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2232 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Нямаше дъжд цял месец и сега от седмица всяка вечер вали. Папратите полудяха :lol: (тревата също :eeeh: )
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Папрати за градината

Мнение от nadin »

Предпоследната от кой вид е?
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7671
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2232 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от pepelqshka71 »

Наде, последната е изродения волски език.
Що прочетох последната :hmmm:
Предпоследната е PAPROTNIK SZCZECINKOZĘBNY PLUMOSUM DENSUM POLYSTICHUM SETIFERUM
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Папрати за градината

Мнение от nadin »

Вижте в предстоящи поръчки. Има оферта за черен петък при англичните. Ако искате нещо пишете ми на лични до петък.
Аватар
mariana51
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Окт 18, '14, 08:44

Re: Папрати за градината

Мнение от mariana51 »

Здравейте,
Дано да сте успели да си поръчате през "черния петък" мечтаните папрати.
В моята градина няма папрати, и защо ли за 10 дни си купих от пазара „Димитър Петков“ 3 броя – различни и незнайни. Щура работа, сега трябва да уча и за папратите!
Първо една папрат - къдравелка - единственото което научих от Интернет за нея е , че се казва Емин, нищо повече, дори и не намерих потвърждение, че е градинска. За другите две момичето, което продава ми каза, че са един и същи вид, само възрастта им е различна, но аз не й повярвах.
Така, че и за трите не знам нито какъв вид са, не знам къде ще ги насадя в градината, знам, че им е добре на сянка - толкова. Сега си стоят отвън на стълбите дъждът ги вали, но когато завали и сняг и свие студът, се чудя какво да ги правя /градината ми е далече и поради редица лични причини кога ли ще отида/. А ако не мога да ги насадя в градината, дали ще могат да изкарат зимата във външното антре или в студена стая. Или Господи, кажи как да ги съхраня до пролетта?
Господ в случая сте вие, които може да ми кажете какъв вид са моите папрати и да ги спасите, защото знаете, че растенията са много мили живи същества.
Ето къдравата папрат

Изображение

и другите две


Изображение

Изображение
Пожелавам успешно пазаруване през "черния петък" :stiskam:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2426 пъти

Re: Папрати за градината

Мнение от Мария Николова »

Само аз ли чета заглавието:
Папараци за градината
? :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”