"Дворна" камелия от СС

Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от МГХ »

nadin написа:
Миша написа:Не е тук мястото,обаче да се оплача и аз,и "дворната " малина издържала само до -10 градуса ,а аз се набутах с цели 10 бройки :ufff: :evil:
Аз като попрочетох из нета за нея тя се държи по-скоро като капина отколкото като малина. Трябва и опора за клоните които стават дълги и са гъвкави като на капината. И се реже като нея. Та сигурно и зимува като нея. Аз имам капина от тези дето са без бодли. Миналата година на -27 измръснаха голяма част от миналогодишните клони но пак имаше тук таме плод. Тази зима всичко е живо. Така че и с малината сигурно ще е същото .
Вижте това : http://www.fermer.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE ... ews99.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Според автора виреят в района на гр.Елена , а това си е планина.И аз си купих и я засадих на Балкана / до Килифаревския манастир ми е градината/.
Миналата година направих опит с пасифлора ,която покрих с иглолистни клончета. Жива е все още.
dal

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от dal »

тайберито държи на нашите студове , къпината е повече от малината ....
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Бобсъна »

Производителите от PAtioPlant(откъдето е вноса на Сортови Семена) наистина дават -5 °С на сайта си:

"min.Temperature (C): -5
min.Temperature (F): 23
Winter: Keep inside on a bright & cool place"

http://www.patioplant.nl/assortiment.asp?pid=3&TaalId=3" onclick="window.open(this.href);return false;

Заглавието "Дворна " е измислено от Сортови Семена..Камелиите издържат прекрасно нашият климат!!Не вярвам в Ст.Загора да е по студено отколкото в Пазарджик,а тук наблюдавам няколко които изкарват вече 5-6 зима без никаккви проблеми!!Просто холандците се презастраховат като дават доста по висока температура ....

:stiskam: :D

Ето една "Холандка",купил съм я лани от Метро,расте на сянка под кивито,до Аспидистрата:

Изображение
Изображение
незабравка

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от незабравка »

Когато купувате' дворна'' камелия,винаги проверявайте в нета точно този сорт до колко минуса издържа-моята е Контеса Лавиниа Маги и я дават до -20 градуса.
Вече шеста година е в градината и се чувства отлично-зимата и правя палатка от найлон,сега в момента има над 90 пъпки,в края на март ще я отвия и като цъфне ще я снимам.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от kim »

Моята камелия също е на Патиоплант, но е от преди 5-6 години и от тогава си е в земята.До сега е праживяла зимите, в които имаше доста ниски температури, не е видяла грам кисела почва и е позиционирана цяло лято на слънце, ама май и е добре така :hmmm: .Само дете хич не дърпа на височина, ей го на, колкото един нарцис е.Сорт обаче не знам.
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Бобсъна »

Вярвай ми ,не и е добре на слънце... :nod: :nod: :nod:
Изображение
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Димана »

:o Питах комшийката. От Разцвет е взела и двете си камелии преди 3-4 години. Растат на шарена сянка. Цъфтят, но не толкова обилно, както на картинките. :eeeh:
Каза, че през есента ги покрива с листа около корена и оцеляват. Ще опитам на силно слънце, пък каквото сабя покаже. :stiskam:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от Димана »

:o Питах комшийката. От Разцвет е взела и двете си камелии преди 3-4 години. Растат на шарена сянка. Цъфтят, но не толкова обилно, както на картинките. :eeeh:
Каза, че през есента ги покрива с листа около корена и оцеляват. Ще опитам на силно слънце, пък каквото сабя покаже. :stiskam:
незабравка

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от незабравка »

kim написа:Моята камелия също е на Патиоплант, но е от преди 5-6 години и от тогава си е в земята.До сега е праживяла зимите, в които имаше доста ниски температури, не е видяла грам кисела почва и е позиционирана цяло лято на слънце, ама май и е добре така :hmmm: .Само дете хич не дърпа на височина, ей го на, колкото един нарцис е.Сорт обаче не знам.
Изображение
Ким,не я мести ,макар,че е на слънце,шансовете да я умориш са големи,аз така затрих от местене една моя камелия.Обаче не е зле всяка пролет да я мулчираш с кисел торф и ториш с комллексни торове-Зеления Кристалон върши работа,така листата ще станат тъмнозелени и ще дръпне на височина. :dovolen:
Слънчевото изложение означава по-често поливане.Редовното поливане на камелиите е от изключително значение за образуването на много цветни пъпки.Ако поливането е оскъдно пъпките може да покафенеят и опадат.Обаче обилното поливане трябва да в синхрон с добре дренирана почва,иначе корените загниват.
dal

Re: "Дворна" камелия от СС

Мнение от dal »

kim написа:Моята камелия също е на Патиоплант, но е от преди 5-6 години и от тогава си е в земята.До сега е праживяла зимите, в които имаше доста ниски температури, не е видяла грам кисела почва и е позиционирана цяло лято на слънце, ама май и е добре така :hmmm: .Само дете хич не дърпа на височина, ей го на, колкото един нарцис е.Сорт обаче не знам.
Изображение
Ким , ти в кой регион си , на какъв климат?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”