Здравец

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Аз пак с тези здравеци умувам. :hmmm:
Четох,гледах и реших :idea1: ,че ще си правя бордюрче от тях в близкото бъдеще,защото първо трябва да си ги размножа,тоест по финансови причини не мога да си позволя да закупя голямо количество,така че ще се размножаваме :lol:
Така ще ми излезе хем ефтино хем красиво,а и не искам точно в края на бордюра да се събират много пчели,тоест трябва да са безопасни растенията.Това което ме гложди е избора на въпросните гераниуми.
Трябва да са цъфтеливи от рано до късна есен,по възможност листата им да се оцветяват на есен и другото което искам е да са два различни гераниума.От едната страна мисля да е син,а от другата розов.
Спряла съм се на Джонсън блу
Изображение
и Балерина
Изображение
Давайте съвети,дали са цъфтеливи и дали лесно се размножават и да са за слънце.
Тука майче има и разлика в височината :hmmm: ,но като е от двете страни на бордюра мисля че ще го преживея. :lol:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Кажете нещо и за съпътстващи растения на гераниуми,например както е на снимката на синият,така и аз ще направя,а зад тях мисля да бодна руска салвия
Изображение
и розата Коко Локо
Изображение
като ще трябва и тях да си ги размножа.Ужас това хич няма да стане бързо ,ще се чака доста време :ufff:
Добре обаче зад другия гераниум мисля да бодна седуми и розави рози .
Не мога да измисля друго подходящо за тази страна,да се вписва и да е цъфтеливо :hmmm:
Дали няма да направя пълен кич и шарения :ufff:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7651
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2125 пъти
Получил благодарност: 1202 пъти

Re: Здравец

Мнение от pepelqshka71 »

Shami написа:Аз пак с тези здравеци умувам. :hmmm:
Трябва да са цъфтеливи от рано до късна есен,по възможност листата им да се оцветяват на есен и другото което искам е да са два различни гераниума.От едната страна мисля да е син,а от другата розов.
За пръв път чувам за здравец, който да цъфти от пролет до есен, но ми е интересно и ще следя темата. Ако има такъв и аз искам.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Да Пепеляш,аз затова питам,дали тези двата са такива :hmmm: ,ако ли не има ли такива изобщо :hmmm: ,за розането разбрах че е най ,обаче трудно се размножава :ufff:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Ужас,то тия седуми ще цъфтят чак наесен :ufff: , а дотогава дали да не сложа пред тях персикария :hmmm:
Изображение
Ехинацеите , маргаритките отпадат имам много охлюви и трябва да се съобразявам и с тях :ufff:
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Здравец

Мнение от renimoss »

pepelqshka71 написа:
Shami написа:Аз пак с тези здравеци умувам. :hmmm:
Трябва да са цъфтеливи от рано до късна есен,по възможност листата им да се оцветяват на есен и другото което искам е да са два различни гераниума.От едната страна мисля да е син,а от другата розов.
За пръв път чувам за здравец, който да цъфти от пролет до есен, но ми е интересно и ще следя темата. Ако има такъв и аз искам.
Geranium Rozanne е такъв, цъфти от ранно лято и в момента е покрит с цвят при мен. Жалко, че нямам снимка.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

Shami написа:Да Пепеляш,аз затова питам,дали тези двата са такива :hmmm: ,ако ли не има ли такива изобщо :hmmm: ,за розането разбрах че е най ,обаче трудно се размножава :ufff:
Шами, здравецът не машина за цъфтеж, очаквам, че и други ще ти потвърдят.
Но най-вече искам да ти помогна с инфото, че щом има финансов фактор, ти започвай да хитруваш!!!
Нашенският здравец, колкото и да ти се струва бабешки, е на много места един екзотичен и даже скъп ботанически вид :o (да ти търся ли латинско име?). Откъм розовата половина започни с 50% от нашия и поне тази част ще я осъществиш набързо и без инвестиции.
Аз лично седум зад здравец не си го представям--та това са различни изисквания за почва и ако здравецът е щастлив, ще се разпъва, ще задушава, ще е висок и няма да има достатъчно слънце за седума, а седум без слънце няма да ти цъфти добре. Освен ако нямаш някакъв як наклон и здравецът да е в ниското.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Знаех си,че нещо не е наред в представите ми за комбинацията седум и здравец,обаче аз и в момента на едно място така съм ги насадила и си вървят чудесно за сега :lol:
Но ми трябват идей за розови цветя зад розовия здравец или в бяло или в червено , обаче да устояват на охлюви,бързо да се размножават и да цъфтят много,и да са неотровни, сиреч по обикновени :lol:
Ама хич нямам изисквания а :lol:
И да знаете ,че охлювите са нападнали седума :shock: ,гризът му листата :ufff:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Skio,благодаря ти че се включи с предложение :daaa:
Обикновен здравец не става,пътеката е на слънце.
Ще мисля варианти и без това ще стане бавно :eeeh:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 872
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 241 пъти

Re: Здравец

Мнение от Skio »

Shami написа:Skio,благодаря ти че се включи с предложение :daaa:
Обикновен здравец не става,пътеката е на слънце.
Ще мисля варианти и без това ще стане бавно :eeeh:
Шами, аз всъщност ти благодаря, защото както ти четях претенциите :lol: : за розови цветя зад розовия здравец или в бяло или в червено , обаче да устояват на охлюви,бързо да се размножават и да цъфтят много,и да са неотровни, сиреч по обикновени, ясно осъзнах кого искам да засадя на мястото на покойната ми последна лупина :cry: до розата Fairy. Именно здравец! И не го мисли за сенчесто, той към почвата има изисквания, иначе от слънце не се оплаква.
И това е съветът, който съм готова да ти дам — метни полиантови рози на заден план, защото ти позволяват да моделираш формата както ти скимне, не ги ловят въшки, не мръзнат, имат дребни лъскави листа и ще е интересно със здравец. М/у розите стратегически петна от лилиуми Ориентпет(от ранни до късни). :stiskam:
Доста мързелив проект е това, всъщност.
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”