Здравец

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Ауу Ким откъде я извади тази снимка :potekoha:
прекрасна е,аз също бих я пожелала,нищо че е едногодишна.
Софи бих се прежалила за един такъв бордюр,поне за една година,обаче сигурно ще трябва да спя отвън и да го вардя нощем :hihihi:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Здравец

Мнение от kim »

Опитай с ниска гайлардия. Не съм забелязала да я ядат охлюви, многогодишна,
търпи подрязване и цъфти пролет, лято и есен

Изображение
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Здравец

Мнение от libra »

Да ,гайлардията е много благодатно цвете-многогодишно,става за слънце,самонасява се/не знам дали ще се повтори отновно тази визия/,цъфти до слана.Аз имам висока и на моята подпорна стена се изявява като каскадна.А под нея са лалета.цъфтежът им следва един след друг ,не си пречат,освен ако не са много на гъсто.
Друго,което може да направи бордюр е невенчето.Но тези предложения са в жълто.
Подходящи са карамфилите-правят декоративна туфа,разсаждат се ,пускат семена .Има различни цветове.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Аааа не,здравец ще е :lol: .
Всъщност вашите предложения са много добри,но аз съм се мераклисала на пустия здравец и ми е мечта :hihihi:
Въпросът е за допълнителните растения отзад или помежду.Гайлардията нещо не е моето цвете,а карамфилчета може :daaa: има много готини видове.
Искам нещо по така,по нестандартно :lol: ,различно, с ефекта уаууу :lol:
Ама в положителния смисъл де :lol:
лалесъм

Re: Здравец

Мнение от лалесъм »

Шами, каталогът на белгийците е много добър водител за избор на дългоцъфтящи гераниуми
http://www.vasteplant.be/catalog/index. ... action=cat" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз имам Geranium 'Anne Thomson' - за първа година цъфтя доста,Geranium cinereum 'Ballerina' - от тази есен ми е, Geranium sanguineum 'Album' - на 2 години е и дава продължителен цъфтеж, но с прекъсвания - нещо подобно на повторно цъфтящите рози. Така цъфти и Джонсън Блу. Бледо розовият вариант съм ти го дала - Geranium sanguineum var. striatum. Единствения непрекъснато цъфтящ, дори и пред умиране, ми е Geranium ROZANNE. Всичките ми гераниуми имат някакво засенчване през деня. Доколкото знам някои Geranium sanguineum издържат на пълно слънце.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Здравец

Мнение от Daniela Pargu »

Шами, виж и при Незабравка- има интересни, пък и е тук в Бг, и са на промо в момента :daaa:
А от нейните растения съм страшно доволна!
Това с комбинация на здравец с друго - за Перовскията/руска салвия/- иска слънце!Та здравеца трябва да е от тези за слънце!
Може би да избереш ниски храстчета с различно оцветени листа е добър вариант! :dovolen:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Лаленце и аз си купих Балерината :daaa: ,сега се чудя къде да я положа :hmmm: ,хем да е под наблюдение,хем да се прихване,защото сме почнали едни ремонти по покрив,стени, изолация и тем подобни по никое време и градината е пълна с какво ли не.Аз само местя разни саксийки насам ,натам,щото почти всичко ми е така заради тъпите охлюви и се опитвам да си спася цветята от всичко това :ufff: .Гераниумите които ти ми изпрати са засадени на шарена сянка. :daaa: А от Мускетар гераниума ми се е прихванал вече :ieeemyzh: .Само трябва да видя за слънце ли беше или за сянка и да го местя.Балерината четох че я дават за слънце и затова си я взех,много ми хареса.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Здравец

Мнение от Shami »

Дани,в стремежа си да попадна на дълго цъфтящ гераниум има опасност да се сдобия с куп други видове :lol: .
Мисля си, че тези ми стигат поне за сега,но ако ми попадне Розането или Патриция няма да се замислям хич :lol:
За свързващите растения още умувам,харесала съм си един седум и ще го издирвам на всяка цена.Сега ще ви го покажа
Rozchodnik 'Rainbow Xenox' Sedum
Изображение
и този също
Изображение
и за да съм по темата ето и снимка на здравец Балерина
Изображение
Така че там зад здравеца ще има седум на всяка цена стига да го намеря ,но имам и резервни варианти от седуми де :angel2:
Но нещо ми липсва все още,не съм го намерила за тази страна,розовата имам впредвид.
Рая за охлюви ще е при мен :lol: .
лалесъм

Re: Здравец

Мнение от лалесъм »

а бе, аз имам здравец и седум и да ти кажа не е кой знае каква убийствена комбинация :mrgreen:
обаче здравеца ми е ЗАД седума, според това кой повече обича слънцето :angelche:
иначе на пролет ще ти дам "високи" седуми - имам 3 вида, които стават за делене, но не са от червенолистните :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Здравец

Мнение от Daniela Pargu »

Седумите си искат слънце и сухо място,зад здравеца сложи нещо по- височко! :daaa: :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”