Лопен (Verbascum)

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Blue sky »

ето го моят жълтурчо, в начало на цъфтежа, още невзрачен и висок само около 70 см, към края на цъфтежа два месеца по-късно беше висок нд 1,20 :nod:

Изображение

от тези хибриди, които показвате, бях купувала преди време от Ангиля розов - ми, бях доста разочарована, бързо прецъфтяват цветчетата, дребни са и абе, не ме грабна, изкопах го и на боклука си отиде :evil:
но тази година си пренесох от полето едни мини лупенчета, лилавички, много нежни и рано цъфтящи :sheart: . Заплюла съм ги в комбинация с жълтия алисум и розови лалета, пък да видим :stiskam:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Galq 03 »

Виола написа:Аз миналата година от някоя поръчка бях купила такъв, нисък е. Цветът наистина не е толкова контрастен и в интерес на истината на мен ми се видя много мижав. Не знам дали е оцелял, защото като го видях го зарязах откъм грижи. Не съм го снимала даже. По-ефектен е жълтия лопен, който тук си е естествено разпространен, и може би високите хибриди.
Виолка :tzvetentze:
Прежалих го :D
Блу, много слънчев жълтурко :daaa:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Виола »

:lol: Гале, ми така де. Що да си хвърляш парите излишно. Като толкова ги искаш, вземи един пакет семена и се пробвай, ще ти излезнат по-ефтино поне. Изкопай си от някъде от жълтия, той е по-красив и цъфти цяло лято.
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Galq 03 »

:tzeluvka: :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Мария Николова »

Изкопайте си тукашния жълт дивак. :hihihi: Той няма хибрид, който да е по-висок. Просто зависи къде е паднало семето. Обикновено на слънчеви каменисти места семето се задържа във фугите неиздухано от ветровете. Там израства до 40-50 см. Ако пък е попаднало семето на по-"тлъсто" място, израства и до метър и нещо.
Тази пролет ще си принеса от къра няколко корена и ще ги засадя край оградата, между простите си аконитуми - да цъфти през лятото, докато дойде време за аконитума есента.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от Мария Николова »

Изображение

:nod: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от kim »

Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 817 пъти

Re: Лопен (Verbascum)

Мнение от мечтица »

От семената на Балл, поръчка на Мишето ,цъфти 2-ра година :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Verbascum Southern Charm
Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”