Астилбе - Astilbe

Публикувай отговор
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от Аника »

Някой реално пробвал ли е това цвете под орех как вирее? Станаха ли ви големи туфи като картинките из интернет?
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от tili »

Аника написа:Някой реално пробвал ли е това цвете под орех как вирее? Станаха ли ви големи туфи като картинките из интернет?
Пробвам много неща под орехи, Аника, включително и астилбета. Те не искат много припек. На снимката са две или три едногодишни. Като знам от какви малки коренчета пораснаха, мисля че за един сезон се справиха доста добре. Под огромния съседски орех са :) За големи туфи иска повече време, освен това са влаголюбиви. Успях да уморя едно на слънце и недобре поливано :mrgreen:

Изображение

Сега поръчах и засадих още две доста големи от полската поръчка. Ще ги видим догодина. Имам и в задния двор под сенки на борове. Вървят добре, но ако садиш нещо под дърво трябва да му направиш допълнително издигане на леглото. Искат рохкава и кисела почва.
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от Аника »

Супер са си, ще сложа и аз. Около тях мисля да сложа хоста и рододендрон/азалия. А бордюр от какво за сянката?
Ако трябва да питам в друга тема за това?
Само секунда офф-топик-по-евтино и сигурно ли е с чуждоземнски поръчки, или просто си избирате по-нетрадиционни видове и затова от чужбина? Тук също има астилбе, според мен трябва да е по-климатизирано, пък и можеш да го видиш растението дали е добре гледано.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от tili »

:) Виж една стр. назад, Аника. Астилбетата на Нини с какви съседи са. Като по учебник - всичките любители на кисела почва. А за купуването - понякога има по-завъртяни сортове от чужбина, но и нашите са си ОК. Важното е да му оцелиш мястото и условиятя. И имаш ли си тема? Доста помощ получават тук тези, които се "осмелят" да излязат на сцената :)
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от Аника »

Мерси, тили, разгледах снимките. Може наистина да направя тема, че знания нямам, а място-да :)
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от сюзан »

Не е ли ви цъфнало още астилбето?
Моите сега започват
https://ibb.co/c0KFQ8
https://ibb.co/cuDWyT
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от tili »

Започнаха старите, новите се кипрят и се готвят да ме шашнат, станаха огромни туфи. То всичко от Шмит е такова, де - не си знае силата :)
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от dar »

Аз стари астилбета нямам, но поръчах от Шмит и съжалявам, че само два броя си взех :ufff: Прекрасни туфи и цветоноси, чакам цвят. Дано не ги засуша, че вчера малко бяха ожаднели.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от tili »

dar написа: Юни 4, '18, 17:12 Аз стари астилбета нямам, но поръчах от Шмит и съжалявам, че само два броя си взех :ufff: Прекрасни туфи и цветоноси, чакам цвят. Дано не ги засуша, че вчера малко бяха ожаднели.
Искат вода, да знаеш, Даре :mrgreen:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Астилбе - Astilbe

Мнение от dar »

Мерси, Тили! Дано не ги уморя! Чакам ги с нетърпение да разцъфтят. Като цъфнат цвета се запазва дълго време или прецъфтява и пак цъфти отново?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”