Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от viktoriaivanova »

Моля за съвет,
листата на албицията във вътрешността на дървото, там където е по-непроветриво,
пожълтяват.
При съвсем лек допир, листата окапват.
Албицията ми е на 5 години,висока и широка около 4 м, но досега не е цъфтяла. не го е имало и този проблем.
Какво да правя?
Не съм на вилата, за да я снимам.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Ема написа:Реших, че много спешно ми трябва дърво, за да скрия открилата се гледка към съседските натурии, след като те си отрязаха сливата, която вършеше тая работа.
Спряла съм се на дърво на висока присадка с кълбовидна корона, като се чудя между:
Acer platanoides 'Globosum'
Catalpa bignonioides 'Aurea'
или Акация.
На акацията не записах точния вид, защото първоначално я отхвърлих като вариант, но сега и нея я мисля.
Нямам никакви познания върху цитираните видове и се чудя какво да избера, и дали изобщо :hmmm:
Трябва ми малко декоративно дърво, като под него ми се иска да си виреят разни сенколюбиви.
Ема, аз бих препоръчала Liquidambar styraciflua 'Gumball'. Много красиво дърво според мен, зона 5-11.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Ема написа:Даниела, рустифина имам вече на друго място, така че отпада.

Вени, благодаря ти за мнението за каталпата. Не бях се замисляла за градушките, а и сега се сетих, че съм чела из темите, че каталпата разлиства късно, което не ме устройва.

Либра, много харесвам бреза, но не съм открила все още вид, който да не надхвърля 3-4 метра и да е с бяла кора. Ако намеря някога, имам къде да я сложа. Пендула не искам. Колкото до плодните, пълна съм с плодни (обикновени), иска ми се нещо различно.
Май ще е ацера. Ей така си го представям.
Изображение
Ема, това на снимката е младо дъвче,представи си го поне с четери пъти по-голям диаметър на короната в зряла възраст,доста място ще заеме и трябва да го засадиш поне на около 3 метра от оградата на комшиите ,за да не влезе в тях и да ти го повредят с някоя неправилна резидба.Няма да стане с кастрене да контролираш големината ,опитвала съм го това а с каталпите,след подрязването още по-буйно нарастнаха.Погледни в поръчката от Шмид дали няма BETULA MAGICAL® GLOBE,тя е бяла бреза джудже.
Става около 3 метра висока и същата широчина на короната.И много други варианти има на малки дръвчета,но нямам време сега да ги изреждам.
Изображение
Акацията кълбовидната е вече насадена де що има зелени площи и за мен лично е доста банална .Розовата робиния е красива,обаче може да измръзне над присадката при по-сурови зими и ще ти остане само дивата подложка,която ще пусне неконтролируеми издънки навсякъде.
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Margaritenia написа:
Ема написа:Реших, че много спешно ми трябва дърво, за да скрия открилата се гледка към съседските натурии, след като те си отрязаха сливата, която вършеше тая работа.
Спряла съм се на дърво на висока присадка с кълбовидна корона, като се чудя между:
Acer platanoides 'Globosum'
Catalpa bignonioides 'Aurea'
или Акация.
На акацията не записах точния вид, защото първоначално я отхвърлих като вариант, но сега и нея я мисля.
Нямам никакви познания върху цитираните видове и се чудя какво да избера, и дали изобщо :hmmm:
Трябва ми малко декоративно дърво, като под него ми се иска да си виреят разни сенколюбиви.
Ема, аз бих препоръчала Liquidambar styraciflua 'Gumball'. Много красиво дърво според мен, зона 5-11.
Да,това също е чудесен избор,компактно е ,лесно се намира и есенната окраска е страхотна. :daaa:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Ема »

Маргаритения и Незабравка, благодаря ви за отговорите :tzeluvka:

Маргаритения, къде го има този ликвидамбър, какъв размер и на каква цена?
Харесвам го и аз, но досега съм виждала по разсадниците само обикновен, а той става огромен.

Незабравка, няма я за съжаление тази бреза в текущата поръчка, но надявам се все някога, някъде да се появи. Харесва ми :daaa:
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

viktoriaivanova написа:Моля за съвет,
листата на албицията във вътрешността на дървото, там където е по-непроветриво,
пожълтяват.
При съвсем лек допир, листата окапват.
Албицията ми е на 5 години,висока и широка около 4 м, но досега не е цъфтяла. не го е имало и този проблем.
Какво да правя?
Не съм на вилата, за да я снимам.
Вероятно е от жегите.Колко често поливаш? :dovolen: Албицията има като брезата плитка коренова система.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Ема написа:Маргаритения и Незабравка, благодаря ви за отговорите :tzeluvka:

Маргаритения, къде го има този ликвидамбър, какъв размер и на каква цена?
Харесвам го и аз, но досега съм виждала по разсадниците само обикновен, а той става огромен.

Незабравка, няма я за съжаление тази бреза в текущата поръчка, но надявам се все някога, някъде да се появи. Харесва ми :daaa:
Ема, радвам се, че ти допада предложението ми. Аз моят го купих преди седмица от разсадник Нановски в Братаница, имаше поне 15 дървета. Не знам дали в наличностите им го има описан, защото тече поръчка от тях тук през форума. :tzvetentze:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Ема »

Марги, благодаря!
Няма го в описа, а и ако е голямо дърво, каквото искам да взема, доставката ще ми струва сигурно цяло състояние.
Исках през сайта им да си поръчам една роза и за транспорт ми излезе цена от 17 лв.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от elmaz »

Ема написа:Марги, благодаря!
Няма го в описа, а и ако е голямо дърво, каквото искам да взема, доставката ще ми струва сигурно цяло състояние.
Исках през сайта им да си поръчам една роза и за транспорт ми излезе цена от 17 лв.
Цената е висока, защото Еконт отива на място да вземе поръчката. И аз поръчвах оттам и от моя офис това ми отговориха.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Daniela Pargu »

За по-големи дръвчета и брой-по-изгодно е пътуване до там със собствен транспорт.
Също -комбинация с другарче :daaa:
Проблемът е ,че като идеш ,се прибираш с мноого повече растения :D от планираното :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”