Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от nadin »

А при мен церциса измръзваше в по-студени зими, което при мен е почти всяка зима :). Измръзваха клони с дебелина на юмрук. естествено цвят нямаше но и листа нямаше :). Понеже корена беше страшно здрав от дърво стана постепено висок храст. Накря ми писна и го махнах. Още ми избиват издънки всяка пролет.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

ljuboznatelna написа: Яну 9, '19, 15:39 Върбите бързо стават върбища, а брезите - брезища :D Личен опит!
Люб, брезите при теб колко нарастваха за година приблизително? Нямах си работа и поръчах цели 3 броя. Знам за къде ги искам позиционирани, ама чистенето на участъка с багер е засега само.... план. Та се чудех като дойдат да ги прехвърля ли в по-големи саксии и да чакам есента или да ги засаждам пък каквото дойде после това :hmmm: :hmmm:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от flora »

Не съм Люб, но от личен опит мога да кажа,че спокойно могат да живеят няколко години в саксии. Имах няколко семеначета посадени в съд с дълбочина 6 см. Около 3 години си живяха там като бонзаи т.е растежа им се забави. Подарих ги на брат си и след още една година бяха посадени в градината му. Сега вече са млада горичка и си растат нормално. Докато са в саксии не трябва да се оставят дълго време да засъхват (за кратко го преживяват без проблем).
Изображение Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

Благодаря Flora.
Няма да ги оставяме без вода в саксиите разбира се, ама пък ако някак си успеем ще ги настаним и на постоянните им места още през април- май.
А брезите в градината поливате ли ги или каквото дал бог?
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13696
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 332 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

от брезите при Шмит има една класика
Betula utilis 'Silver Shadow' C5 120 - 140 44.00
има хора , които са си я купували от него , да кажат как се развива , моля ;)

относно върбата
Salix gracilistyla 'Mt Aso' C3 40 - 60 15.80
не става много голяма
аз съм я поръчвала два пъти но все не я фактурира / макар , че с незабравка си коментирахме , че прословутите червени котенца не се задържат кой знае колко дълго ... , но то ние какво ли друго подобно не сме купили ... хи хи /
качих сайта , защото е изчерпателен , добре унагледен и прочие
ще е хубаво ако някой открие подобен и за други видове дървета /Elaeagnus-си , малуси , прунуси , дъбове и т.н. /
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1287 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

venetka70 написа: Яну 10, '19, 08:42 А брезите в градината поливате ли ги или каквото дал бог?
Поливам ги на общо основание, с останалите растения, така че може и затова да растат. Зависи и какъв сорт са. Хималайската например расте доста по-бавно. (обаче какво бяло стебло има! )Нея я наблюдавам в чужда градина. Там са пет брези в група, на по метър, метър и половина растояние, и растат сравнително бавно, въпреки поливането. Моите са различни, едната ми е някаква блатна бреза (не мога да посоча точно име), тя расте по-бързо от другите, прави по-широка и малко по-гъста корона. За десет години е пораснала с десет метра и повече.
Брезите имат повърхностна коренова система, смучат много вода, ако вече има близко до тях растения - забавят им растежа, а дребните даже едва оцеляват. Но пък колко са красиви!
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

МалеЛюб,дървета през 2 метра,ами след време ще трябва да си проправяте път с мачете из градината. :D
Ще стане жунгла,точно както аз обичам. :lol:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

ljuboznatelna написа: Яну 10, '19, 17:00
venetka70 написа: Яну 10, '19, 08:42 А брезите в градината поливате ли ги или каквото дал бог?
Поливам ги на общо основание, с останалите растения, така че може и затова да растат. Зависи и какъв сорт са. Хималайската например расте доста по-бавно. (обаче какво бяло стебло има! )Нея я наблюдавам в чужда градина. Там са пет брези в група, на по метър, метър и половина растояние, и растат сравнително бавно, въпреки поливането. Моите са различни, едната ми е някаква блатна бреза (не мога да посоча точно име), тя расте по-бързо от другите, прави по-широка и малко по-гъста корона. За десет години е пораснала с десет метра и повече.
Брезите имат повърхностна коренова система, смучат много вода, ако вече има близко до тях растения - забавят им растежа, а дребните даже едва оцеляват. Но пък колко са красиви!
Уффф, ми като не съм специалист знам ли какви са брезите дето харесах :hmmm: :hmmm:
Ей това поръчах Betula papyrifera 'Renaissance Reflection' и то 3 броя. Въпроса е през какво разстояние да ги засадим.
Преди години съм била в истинска брезова гора в братската руска страна и до днес ме държи невероятно усещане за безвремие и спокойствие на това место.
Та затова си избрахме 3 брези от един вид и идеята е под тях да има голямаа пейка. Ако и време за отдих на тая пейка намеря ще е пълна идилия :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от nadin »

Тази бреза не я знам колко гъста корона прави, но аз имам обикновена наша си бяла бреза и за мен короната е малко рехава. Ако имах повече щях да ги засадя на куп и трите. Нещо такова да се получи:

Изображение

Изображение

Изображение
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Любителите на дървета с малки градински площи е най-добре да се ориентират кък компактни дървета.Има дребосъци джуджачести върби,брези,кестени,буци,габъре,дъбаци и т.н. :dovolen:
Ще спретна един списък един ден,като ми остане време. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”