Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 262 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от lilaby »

Екстериорни идеи с върба: http://bukvarche.com/2017/08/14/%d0%bd% ... %bf%d0%bb/" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

prijatel62 написа::dovolen: Malus 'Royal Beauty'...красива е, очаква ли се да даде ядлив плод?
Не се надявайте по принцип на ядливи,че и сладки плодове от декоративни форми на ябълки,круши и вишни,нали за целта има селекционирани стотици плододаващи сортове с големи и вкусни плодове.Купуваш си овошка и я садиш в овощната градина.От там приготвяш наслади за стомаха-компоти.,сокове,сладка,пайове и тн. :P Декоративните дръвчета са предназначени за компания на тревата и цветята и за наслада за очите :dovolen: Плодчетата на този малус са много малки,но с много хубав декоративен ефект за украса на есенната градина.

http://nezabravkaflowers.com/produkt/ma ... al-beauty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Само да напомня ,колко е полезно стволовете на младите дръвчета да се защитят преди студовете.На снимката се вижда мразобойна в резултат от сурова зима.Стъблото на тази млада щамбова лагерстремия се е сцепило вертикално по цялата си дължина,през пукнатината са проникнали студ и лед и са умъртвили дървесината .Марзобойни могат да се появят по стъблата не само на деликатни към студа растения като лагерстремията,при сурови зими в по-студените части на страната са възможни и при по-студоустойчиви видове,Затова препоръчвам,ако имате младо и скъпо дръвче в градината,направете елементарна зимна защита на стъблото-увиване с рогозка,сухи треви,агротекстил,стари плетени шалчета от децата също вършат чудесна работа. :daaa:

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Незабравче, много полезна информация, не бях виждала досега такава мразобойна! Аз моите дръвчета не ги защитавам от студовете, а може би трябва :hmmm: Всичките са млади, а при нас страшно много духа и като ги гледам как се клатят от ветровете въпреки укрепването, сърцето ми се къса.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от dar »

Незабравче, и магнолиите ли трябва да завия?
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

dar написа:Незабравче, и магнолиите ли трябва да завия?
Не,освен ако не е щамбова-но май само вечнозелени грандифлори с правят на присадка.Магнолиите не обичат студени ветрове и течения.,само ако не е на завет ,.
Мразобойните слава богу се получават сравнително рядко и затова и аз досега не ми се занимаваше и все си казвах ''айде сега,нищо им няма на дръвчетата;'';.обаче като ми измръзна такава хубава и голяма лагерстремия и се оплезих и гледах умно. :|
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от dar »

незабравка написа:
dar написа:Незабравче, и магнолиите ли трябва да завия?
Не,освен ако не е щамбова-но май само вечнозелени грандифлори с правят на присадка.Магнолиите не обичат студени ветрове и течения.,само ако не е на завет ,.
Мразобойните слава богу се получават сравнително рядко и затова и аз досега не ми се занимаваше и все си казвах ''айде сега,нищо им няма на дръвчетата;'';.обаче като ми измръзна такава хубава и голяма лагерстремия и се оплезих и гледах умно. :|
Благодаря ти :gush: Весело посрещане на Новата година
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

един чудесен сайт за хамамелиси
https://www.brokenarrownursery.com/shop ... melis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
поне картинки да позяпаме
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

zeleno написа:един чудесен сайт за хамамелиси
https://www.brokenarrownursery.com/shop ... melis.html" onclick="window.open(this.href);return false;
поне картинки да позяпаме
Моите в разсадника цъфнаха-Jelena- жълт ,Rubin-червен.Отивам да ги зяпам! :D
Впрочем забелязах,че когато растенията са по-малки и цветчетата са им по-малки.По-възрастните растения правят много по-големи и по-богати цветове. :daaa:
sasha

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от sasha »

Стига деееее, сега къде да търся място на хамамелис :ufff:
Отдавна съм го набелязала, но сякаш нямах толкова мерак, а сега к'во да правя :ufff: :ufff: :ufff:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”