Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Daniela Pargu »

Зеленко,а не трябва ли да се изрежат тези клонки от най-долната присадка ?
Предполагам ,че най-горните са търсените :hmmm:
Аватар
jozefin
Кафе машина
Мнения: 4446
Регистриран на: Дек 5, '09, 10:28
Местоположение: Ловеч, 200 m надморска височина, умереноконтинентален климат
Дал благодарност: 68 пъти
Получил благодарност: 212 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от jozefin »

zeleno написа: Апр 24, '18, 15:16 Crataegus ×media 'Paul's Scarlet , ..аз си взех два от пландорекс
единия е в момента към 20 см ,..
И моят е от тези, двадесетсантиметровите :D , две клечки. Чудя се дали ще го видя някога като дърво.
Мисля, че е време вече да махна форзицията, за да дръпне малко, но шансът му за оцеляване намалява също.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

jozefin , растат си с прилични темпове
слънце , вода и малко торчица , от време на време
и двата ги преместих , защото една сутрин осъмнахме с нови червени колчета в "зелената площ" , пак инвестиционни намерения :mrgreen: , на петно от където би трябвало да минава булевард , а те да са в зелен триъгълник
та бяха разлистени горките вече , но какво да се прави
и една разлистена роза местих , и тя е жива
та по-нисичкото е дръпнало към 15 санта на новото място , направо се е развихрило , но там влагата е повече
явно им е било сухо
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Гео, граф написа: Апр 24, '18, 14:46 Да питам аз тук познавачите. Много съм се загледала в габърите. В неделя бяхме на пикник и едва се удържах да не изкопая едно самосевче от гората, толкова много ми хареса структурата на листата му. Но не знам дали ще мога да го поддържам малка топка, защото само още едно дърво ми липсва при цялата гора над градината ми :x ! Та въпроса ми е дали ще мога да си го оформям както си искам? Или направо да пробвам :arrow: 8-)
И обикновения ''горски габър'' даяни на рязане. :daaa: Можеш спокойно да си го топчиш. :D
Чудесна алтернатива е на бука ,като живописен натуралистичен жив пет,понеже расте и на тежки,лепкави почви без да се оплаква.
Даже има и сорт с червени листа и могат да се редуват както бука в живия плет червено,зелено.Такъв жив плет ми е в проектите за новия ни : разсадник в село Долище,на 15 минути път от Варна. :dovolen:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Гео, граф »

незабравка написа: Апр 25, '18, 10:26 И обикновения ''горски габър'' даяни на рязане. :daaa: Можеш спокойно да си го топчиш. :D
Незабравче, :gush: :tzeluvka: ! Новия ми проект се казва ''Жив плет от габър'' :ieeee: :ieeemyzh: :ieeee:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от nadin »

Ако минеш подлеза на Борисовата градина при алея Яворов и продължиш надолу по алеята към Незабравка отстрани живия плет е масово от габър и разни други широколистни каквито са попадали. Може да го видиш как ще изглежда след 50тина години :). Ако добавиш тук там и глог да знаеш че няма да има минаване през него.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Ето го и глога, насаден. Орязах почти половината, защото листата клюмваха, а цветчетата бяха съвсем дребни. С телефона не личи много кое какво е, но стеблото се вижда :mrgreen: Предпочитам общия план, за да мога да сравня след време.

Изображение
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

ljuboznatelna написа: Апр 26, '18, 20:23 Ето го и глога, насаден. Орязах почти половината, защото листата клюмваха, а цветчетата бяха съвсем дребни. С телефона не личи много кое какво е, но стеблото се вижда :mrgreen: Предпочитам общия план, за да мога да сравня след време.

Изображение
Люб,намажи отрезите с овощарска замазка за всеки случай.слабото място на глога както при другите от семейство розоцветни е огнения пригор.през отрезите могат да проникнат спори на бактерии,сега има и активно сокодвижение.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря за съвета! Нямам замазка, но май ще трябва да си купя. Ще го напръскам с нещо мед съдържащо. Той засега няма пригор, само се мъчеше в саксията. Засаден и орязан, вече не клюмват листата. А на хубав цвят ще се радвам догодина.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

моят кестен Ван Гог

Изображение

засаден аварийно не съвсем на неговото си място
но расте бавно , така , че още има мегдан да го местя
бяха два , но съвсем естествено единия се спомина под топлите грижи на нашите / най-вероятно премахнат като плевел , щото растеше по-слабичък :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”