Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Саше,абсолютно всичко вкарвам зимата в оранжерията,общо около 600 м.кв са голямо преселение пада. :D Дърветата и храстите ,за да не ги начупи тежък сняг или обледяване-евентуално :dovolen: ,По-капризните като лагерстремии и розмарини -понеже в контейнерите може да им измръзнат корените, в земята температурата е друга.Многогодишните цветя-да не прогизнат и изгният корените им от прекалената зимна влага,съчетана с минусови температури,което се е случвало с ехинацеи,анемонета и др.
.Освен това ,когато растенията са на закрито, сега рано напролет мога да си работя там на завет-почистване на туфите от стари листа,плевене,пролетна резитба и тн.
А иначе хамамелисът си е зимоустойчив :daaa:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

освен , че е студоустойчив е и дуракоустойчив
мойте два от Шмит още на втората година пролетта , се оказа , че косачите на общината са му обръснали кората на равномерна ивица към сантиметър / това сложно упражнение се постига с лекота ако ползваш тример /
после пък един съсед се метна с колата си в/у стълбите на блока , задницата и висеше точно над Хелена , вдигаха го с кран , за да го разкарат
всичко беше изпотъпкано :ufff:
та наесен с цел да ги спася , извадих и двата и ги пренесох на лозето
още са живи
да не повярва човек
хем , там пък , са на влажно място , но е адски припек и задух , заради пустите лози
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

Изображение

и тук си качвам въпроса
кое е второто растение ашладисано на това дръвче
първото е дюля , за което го и купих , но на какво ви прилича второто клонче - по-високото /
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от tsvetina »

Череша? :hmmm:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Tanet »

Зелено, не знам дали семкови могат да с присаждат на костилкови, но може да е круша подложката тя е семкова като дюлята. Ето тук https://sinor.bg/32568-Nesavmestimost-p ... ni-darveta пише ,че обикновено дюлята се използва за подложка.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 234 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от zeleno »

това клонче не е от подложката
ашладисвано е и то
има общо три присадки
двете са дюли , а най-горната е това
адски познато изглежда , но на крушата листата са по-кръгли :hmmm:
като цяло дръвчето имаше много странен вид , поне друго си представях
но е живо , ще чакаме да видим
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от venetka70 »

Декоративния глог тази година е с доста повече цвят. Хубаво дръвче се оказа и много непретенциозно.
Изображение
Изображение

Нова придобивка от тази пролет, която се надявам да се прихване. Дълго го търсих из поръчките, а когато го намерих и поръчах установих, че го има в Братаница :ufff: :ufff: Защо не го бях видяла до тогава като наличност не ми е ясно, особено като се има предвид, че поне два пъти годишно ходя на място в Братаница :hmmm: :hmmm:
Acer platanoides Crimson Sentry
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

На мен и на дюля не ми прилича. Тук свраките разнасят орехи, и току ми изникне някъде нещо с такива листа :mrgreen: Потъркай листото за всеки случай, на какво мирише?

Ние пък с ММ влязохме в един градински център, защото си търся пъстролистна салвия, и освен няколкото торби саксийки, си тръгнахме и с две дървета. Той на всяка цена искаше един плачещ кедър, а аз по принцип съм твърдо против да се садят повече дървета в двора, защото сме заприличали на гора. Затова напук си поисках нещо, за което отдавна мечтая - декоративен глог. И сега почти сме измислили къде да бъдат насадени. Ама почти. :D Кедъра не ме притеснява толкова, защото вече имам такъв, и знам, че расте много бавно при мен. Този уж бил зелен, но има такъв неопределен синьо-жълто-зелен цвят, че не знам какво ще излезе. Мъчат го от години в една саксия, собственика на центъра сега е започнал ресторантски бизнес, и растенията са изоставени много.
А, Венетка, тъкмо да публикувам, и ми излиза твоето мнение с глога :) Моят още е на пъпки.
Такъв (май) ацер има в Раковски, над два метра е, листата са по цялата дължина. (ако някой търси)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от ljuboznatelna »

Да ви питам и за тая слива. Тази година отрязохме няколко клона, за да влезе малко слънце за съседните растения, но възнамерявам есента да я отрежем на две трети от сегашната корона. Много ще е грозна :( Някой правил ли е такова нещо и за колко време се възстановява в приличен вид?
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”