Дърветата-рамката на картината в градината

Публикувай отговор
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Ема написа:Марги, благодаря!
Няма го в описа, а и ако е голямо дърво, каквото искам да взема, доставката ще ми струва сигурно цяло състояние.
Исках през сайта им да си поръчам една роза и за транспорт ми излезе цена от 17 лв.
Да не е доставка от врата -до врата,така излиза най-скъпо-аз си бях поръчала веднъж няколко чувала цветен чипс за мулчиране от едно място и транспорта ми излезе по-скъп от мулча,който беше на промоция. :D Ако имаш другарче наблизо да ти го вземе от разсадника и да ти го изпрати от офис до офис ще бъде много по-евтино. :nod:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 188 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Ема »

Ами аз давам еконтки адрес, а те както Елмаз казва, явно ги викат при тях на място.

Както и да е, ще мина и без Братаница.
Благодаря ви, момичета :tzvetentze:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Daniela Pargu »

Една плачеща върбичка ми цъфна :hmmm:
Не се е случвало друга година- нещо бих ли могла да направя- да махам цветовете?
И дали ще навреди на дръвчето този цъфтеж?
Аватар
prijatel62
Баш кафе майстор
Мнения: 2025
Регистриран на: Юли 5, '15, 19:19
Местоположение: гр.Варна, 95 м н. в., Черноморски климат

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от prijatel62 »

:dovolen: Malus 'Royal Beauty'...красива е, очаква ли се да даде ядлив плод?
Идва ми да зарежа всичко и.....да стана принц!
https://www.youtube.com/watch?v=IlxDmHP54x8
https://www.youtube.com/watch?time_continue=22&v=0_lGbdM6WdM
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Ядлив, ядлив, колко да е ядлив, дребнички ябълчици, тип череша доста стипчиви, на мен ми харесват на вкус:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
lilaby
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1193
Регистриран на: Окт 24, '15, 20:19
Дал благодарност: 263 пъти
Получил благодарност: 168 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от lilaby »

Екстериорни идеи с върба: http://bukvarche.com/2017/08/14/%d0%bd% ... %bf%d0%bb/" onclick="window.open(this.href);return false;
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

prijatel62 написа::dovolen: Malus 'Royal Beauty'...красива е, очаква ли се да даде ядлив плод?
Не се надявайте по принцип на ядливи,че и сладки плодове от декоративни форми на ябълки,круши и вишни,нали за целта има селекционирани стотици плододаващи сортове с големи и вкусни плодове.Купуваш си овошка и я садиш в овощната градина.От там приготвяш наслади за стомаха-компоти.,сокове,сладка,пайове и тн. :P Декоративните дръвчета са предназначени за компания на тревата и цветята и за наслада за очите :dovolen: Плодчетата на този малус са много малки,но с много хубав декоративен ефект за украса на есенната градина.

http://nezabravkaflowers.com/produkt/ma ... al-beauty/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
незабравка

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от незабравка »

Само да напомня ,колко е полезно стволовете на младите дръвчета да се защитят преди студовете.На снимката се вижда мразобойна в резултат от сурова зима.Стъблото на тази млада щамбова лагерстремия се е сцепило вертикално по цялата си дължина,през пукнатината са проникнали студ и лед и са умъртвили дървесината .Марзобойни могат да се появят по стъблата не само на деликатни към студа растения като лагерстремията,при сурови зими в по-студените части на страната са възможни и при по-студоустойчиви видове,Затова препоръчвам,ако имате младо и скъпо дръвче в градината,направете елементарна зимна защита на стъблото-увиване с рогозка,сухи треви,агротекстил,стари плетени шалчета от децата също вършат чудесна работа. :daaa:

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от Margaritenia »

Незабравче, много полезна информация, не бях виждала досега такава мразобойна! Аз моите дръвчета не ги защитавам от студовете, а може би трябва :hmmm: Всичките са млади, а при нас страшно много духа и като ги гледам как се клатят от ветровете въпреки укрепването, сърцето ми се къса.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Дърветата-рамката на картината в градината

Мнение от dar »

Незабравче, и магнолиите ли трябва да завия?
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”