Хинап или китайска фурма

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от calico »

Диде, изобщо не го глези в саксии. Аз имах две, едното като ми го дадоха беше точно 20 см разклонена клечка, с коренче. Късна есен го засадих и изобщо не съм го предпазвала с нищо, и си оцеля. Другото беше по-големичко, ама и двете ги подарих. То орехи, сливи, нямаше място и за хинап.
напролет ми правеше впечатление че малко по-късно от другите дървета се разлистваше, тъй че не го отписвай. Бавно нарастват. ама наистина са красиви и като храстчета дори, с дребни листенца.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от calico »

DarinaN написа:тогава трябва да си още по - доволна . аз не виждам друга разлика между облагороден и бодлив овен големината на плодовете , но щом "спесиалистите" твърдят друго, трябва да са прави :hmmm:
чудно защо никой не си сади в двора дива круша ... примерно

Даре, аз и такова нещо имам - дива крива круша, с ония малките кръгли като топчета твърди крушлета. :angelche: :angelche: и също такива кръгли листенца.
напролет като цъфне на топки на топки е голяма красота и атракция. Иначе бодили колкото щеш.

ето я на снимки преди години, още преди да направим оградата. Като ме питат докъде съм стигнала и с чиста съвест казвам "до кривата круша" :lol:
Ама е прелестна, то сакури нямам, и крушовицата върши работа

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от el pistolero »

Ако ви останат неизядени хинапчета и придобият този вид
Изображение

Не бързайте да ги изхвърляте (освен разбира се, ако не са наранени и съответно загнили или вкисанли), то стават за ядене дори със този спаружен вид. Естествено въпрос на вкус е всичко- някои харесват по- сочни плодове, други, по- презрели. Но тези стават доста интересни като се поспаружат една такава хлебна консистенция. Човек когато е много гладен може с една шепа от тия да се засити все едно е изял 2 филии хляб :nod: Е, ако останат до пролетта ще поферментират и леко алкохолен дъх ще имат :lol: но до след Нова Година, че и до средата на януари спокойно могат да изкарат в зависимост от съхранението им.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от DarinaN »

щом не ти пречи, да ти е жива и здрава крушата , calico
аз място за диваци нямам . гледам единствено къпини .... като узреят се командироваме с татко и си берем нужното количество .
ставаше въпрос за вкусови качества - аз се доверявам на моите вкусови рецептори които са критерий точно толкова, колкото и Серафимови
и за да не ме награчат пак , спирам тук
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4882
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от dancheto »

DarinaN написа:тогава трябва да си още по - доволна . аз не виждам друга разлика между облагороден и бодлив овен големината на плодовете , но щом "спесиалистите" твърдят друго, трябва да са прави :hmmm:
чудно защо никой не си сади в двора дива круша ... примерно
Ха сега де, дива круша, за какво да е, облагородената е друго.....вкусови качества и едрина, друго си е! Имам една в двора, обаче май ще се маха, пък и не е кой знае какъв сорт - заварен от някъде си... Та за хинапа......да разбирам ли, че този вид е облагороден, следователно затова да съм доволна? Големината на плода беше същата колкото на твоята снимка - най-едрите! Колкото до вкуса и на мен много ми хареса, то затова и не остана време да се снима! :D
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от el pistolero »

DarinaN написа:щом не ти пречи, да ти е жива и здрава крушата , calico
аз място за диваци нямам . гледам единствено къпини .... като узреят се командироваме с татко и си берем нужното количество .
ставаше въпрос за вкусови качества - аз се доверявам на моите вкусови рецептори които са критерий точно толкова, колкото и Серафимови
и за да не ме награчат пак , спирам тук

Tвърдението, че нещо щом има тръни по себе си е диво и неблагородено е много интересно, но едва ли всчики сортове с търни са непременно дивачки.
Чак сега като погледнах назад в коментарите и посленото мнение на Дарина разбирам, че има някакъв сърказъм в думите и насочен към мен или нещо писано от мен и незнайно защо си е втълпила че имам някако заяждане с нея?
Ако това за разните "специалисти" и че някой щял да я "награчи" в темата се отнася за мен разбира се.
Сега за пръв път пиша относно неин коментар и изобщо не съм имал и представа, че тя е приела нещо писано от мен, че опинира на нейни твърдения, още по- малко пък да съм казал че имам някакви претенции за "специалист" и т.н.
Интересно ми е кога съм награчил някого в този форум?
Много жалко ако е наистина така, както го видях чак сега. Простете на слепеца.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от DarinaN »

el pistolero написа:
Ако това за разните "специалисти" и че някой щял да я "награчи" в темата се отнася за мен разбира се.
пистолеро, не става въпрос за тебе :tzvetentze:
следващия път ще го уточня предварително
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от el pistolero »

Разбрах- явно съм недоразбрал писаното между редовете... както обикновено :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от DarinaN »

el pistolero написа:Разбрах- явно съм недоразбрал писаното между редовете... както обикновено :mrgreen:
мерси :tzvetentze:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Хинап или китайска фурма

Мнение от Diyana »

s_t_m написа:
Diyana написа:Аз много ги обичам зелени...ама аз не съм критерии...всичко ям зелено-зелени банани, праскови, кайсии...всичко го обичам преди да узрее.Пък тва за компоти е супер любопитно...А ракийка привили ли сте?
А оставяш ли на овошките и нещичко за тези, които обичат зрели плодове? :D
Най-много ги тача презрели (+ домати). :ieeee:
С теб няма да си пречим. Ако си вземем от пазара кило, ще прочиствам зрелите от злените и всички зелени ще са теб. :lol:
Брак ще е само някое ни зряло, ни зелено. :x
:sgiggle:
ИМАМЕ СДЕЛКАаа :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”