Бегония градинска

denitsavm

Re: Бегония градинска

Мнение от denitsavm »

Първата ми грудкова бегония засадих в градина. Там обаче беше доста глинесто - загни, наесен я извадих само с корени по стеблата, грудката беше на каша :hmmmmmm: Зимува си с листа и на топло и следващата есен си беше прилична грудка... Но все пак при мишето е доста отцедливо, ако не е сигурно може да се случи като с моята...

А от тези градинските бях сяла семена, поникнаха бързо и сравнително бързо развиха по 4 съществени листа, после не продължиха никак да се развиват, така си ги и хвърлих миналата есен с по 4 листа :eeeh: , какво не им угодих незнам :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бегония градинска

Мнение от Миша »

Дени,моята бегония буквално я давя,всяко малко засушаване води до засъхване на листата и покафяване на цветовете,твоята може би я е хванала някаква болест ,пробвай отново :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
denitsavm

Re: Бегония градинска

Мнение от denitsavm »

Ще ги набучкам догодина :nod: тук не е толкова глинесто, като на вилата, сигурно ще стане :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Бегония градинска

Мнение от Миша »

Моите бяха съвсем малки,захванати от листенца,грудките им бяха с големина не повече от грахче ,но тръгнаха доста бързо,догонват майка си .Пробвай,аз догодина май всичко мисля да слагам в градината,хем са красиви,хем няма да обикалям милион саксии,а определено бегонийките ще бъдат увеличени :angelche:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Бегония градинска

Мнение от Feeriq »

Дано не бъркам отново темата .Имам едни грудкови бегонии ето как са сега .дали тези саксии са ок или да пресаждам в по големи то така и така май скоро цвят няма да видя :oops:
Изображение
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Бегония градинска

Мнение от Гео, граф »

В темата няма подобна информация, затова да питам направо - мога ли да садя градински бегонии на сянка? Чета в нета, че се препоръчва да не са изплещени на слънце, а сянката ми е сравнително светла ( то при мен всичко е сравнително :hmmmmmm: ), но суха. Целта е да запълня мястото на извадените лалета и нарциси :!:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Бегония градинска

Мнение от илико »

Гео, граф написа: Юни 11, '19, 10:59 В темата няма подобна информация, затова да питам направо - мога ли да садя градински бегонии на сянка? Чета в нета, че се препоръчва да не са изплещени на слънце, а сянката ми е сравнително светла ( то при мен всичко е сравнително :hmmmmmm: ), но суха. Целта е да запълня мястото на извадените лалета и нарциси :!:
Можеш да засадиш,но на засушаване няма да издържи.Имам от Миша Begonia Dragon Wings,почти на пълна сянка е и си цъфти,но поливам често.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Бегония градинска

Мнение от Гео, граф »

илико написа: Юни 11, '19, 11:36 Можеш да засадиш,но на засушаване няма да издържи.Имам от Миша Begonia Dragon Wings,почти на пълна сянка е и си цъфти,но поливам често.
Уф, да му се не види :eeeh: ! Тъкмо реших, че съм измислила с какво да покрия празните петна :snif: ...

Благодаря за съвета, Илико :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 117 пъти

Re: Бегония градинска

Мнение от Бобсъна »

Бегония Грандис е корав добитък:

Изображение

:ieeee:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”