САЛПИГЛОСИС

Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

САЛПИГЛОСИС

Мнение от Neli »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Цветовете са доста по-наситени , но съм слаб фотограф и изглеждат избледнели.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Мария Николова »

Браво, Нели!!! :gush: Цъфнали са ти пълния асортимент от багри! :daaa: :ieeee: Радвам се, че още една душа е спечелена от това красиво цвете!!! Пензирай, за да се разклонява и сгъстява и слагай подпори. Ако събираш семена от всяка багра отделно, догодина можеш да правиш едноцветни фигури от по десетина корена. ;)
Тази пролет покрай хамалогията в двора :twisted: , изтървах разсадите в кутийки и сандъчета. :eeeh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Neli »

Наистина е много красиво.Семената купих доста късно и то само защото не бях виждала досега, а и мъжът който ги продаваше, направи доста добра реклама.Но изобщо не съжелявам.Не са трудни за отглеждане , защото поникнаха лесно и бързо и сега единствената ми грижа е да ги поливам, защото почвата не е много хубава.Надявам се да събера семенца, ако успеят да узреят.
Последно промяна от Neli на Авг 4, '11, 19:25, променено общо 1 път.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Виола »

Вие двечките, кажете как изкарвате разсада. :D Мъча се 2 години с тия семена и нищо не пониква. :twisted: Пише, че семената се покриват с почва, но много не ми се вярва като ги гледам колко са дребни. :hmmm:
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Neli »

Ами аз да си призная честно , че нямам много спомен как ги засях.Но мисля , че не ги покрих , но със сигурност бяха в кутия прозрачна от сладкиши, полях предварително и затворих с капака.Така направих и с лизиантуса , който също поникна , но от него една голяма част успях да унищожа от разглеждане. Стояха в къщи докато поникнаха, а след това на терасата.Пък може да ми е проработил късмета на начинаещия.Ако успея да произведа ,семена ще изпращам
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Виола »

Нели, благодаря ти! :tzvetentze: Наистина си отгледала хубави растения в пълната гама. :nod:
Аватар
tzarina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1560
Регистриран на: Май 18, '10, 13:32
Местоположение: София

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от tzarina »

Виола написа:Вие двечките, кажете как изкарвате разсада. :D Мъча се 2 години с тия семена и нищо не пониква. :twisted: Пише, че семената се покриват с почва, но много не ми се вярва като ги гледам колко са дребни. :hmmm:
И аз така със салпиглосиса :snif: две години поред се мъча и нищо не става.
http://tzarina.snimka.bg/flowers/gradina-2011.570684.23098397" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/Chervenokosaveshticashastliva#!/Chervenokosaveshticashastliva" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Blue sky »

поздравления за успеха, много е красиво особено виненото :ieeee: аз също се отказах да се мъча с тях, много ги харесвам, но много капризни ми се виждат, да не говорим че все са по земята :evil:
He who plants a garden, plants happiness
Neli
Кафевар/ка/
Мнения: 839
Регистриран на: Яну 30, '11, 15:15

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от Neli »

Първите салпиглосиси цъфнаха.
Изображение Изображение
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: САЛПИГЛОСИС

Мнение от valia.l »

Нели, разкошни цветчета си показала ,нека много да те радват!
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”