Лобелия

Публикувай отговор
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Лобелия

Мнение от Роза1924 »

Лобелията ми беше голям мерак, като гледах разни снимки с нея.За други неща нямам голямо търпение, но в случая е друго. Купих си семенца, занимавах се с разсади и тя явно разбра голямата ми обич и все още ме радва с цвят, макар и с доста променени нюанси и на листенцата и на цветовете. Оказа се доста устойчиво растение и за слънце и полусянка. Следващата година ще купя и други цветове и ще си оцветя градината с розови, бели и сини облачета :dovolen: Изображение
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Лобелия

Мнение от mucunka »

Не съм виждала лобелия с червени листа.Можеш да я прибереш на хладно и светло,поорежи я преди това и напролет рано-рано ще ти нацъфти.Ще си презимува барабар с мушкатото.
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Лобелия

Мнение от vodo-leika »

Възхищавам се на всички хора, отгледали лобелия от семена. Аз още имам от английската поръчка и няма сила, която да ме накара да се занимавам с тях! Толкова здраво търпение се изисква, за да ги разделиш, да не се посече разсада и после да се пресадят. Поне при мен е голяма мъка, иначе цветенцето е страхотно!
Аватар
mucunka
Кафе машина
Мнения: 3128
Регистриран на: Ное 29, '09, 18:57
Местоположение: София,Световрачене
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Лобелия

Мнение от mucunka »

Водолейче,лобелията ми бе от миналата година.В края на лятото изсъхна от само себе си.Сега цялата саксия е пълн а с млади лобелии,че и цъфтят вече.Явно се е самонасяла.Чудя се само сега ли да ги разделям,пролетта ли...
АКО ИСКАШ ДА СЕ ПОЧУВСТВАШ БОГАТ,ПРОСТО ПРЕБРОЙ ВСИЧКИТЕ СВОИ НЕЩА,КОИТО НЕ СИ КУПИЛ С ПАРИ.
http://mucun72.snimka.bg/daily/dostignata-mechta.752721
моите цветя
моите гоблени
denitsavm

Re: Лобелия

Мнение от denitsavm »

Водолейче, аз на майтап посях в една саксия и после оскубах част от по-недораслите, а иначе разделих направо на туфички и разсадих :nod: Даже понеже много съхнат в саксия и забравиш ли поливка и са дотам, а виж къде ги насадих една част - ми рядко ги поливах, а надолу в дънера си е дупка, та и без много пръст и все още цъфтят там :shock: Снимката е откак ги насадих и не е с много цвят но да видите Изображение


А в поръчките си харесах много ей това http://www.chilternseeds.co.uk/chiltern ... d/31511552" onclick="window.open(this.href);return false; ама ми се свидят 7 лв. за едногодишно, ако някой иска да делим на 2-3 ...
dal

Re: Лобелия

Мнение от dal »

сях семена , поникна си микса и цъфтяха хубаво ..и при мен се самозасява :dovolen:
Изображение

Изображениев ляво..

Изображение
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Лобелия

Мнение от Снежи »

Мога и да участвам ,ако получа готов разсад ,че семената ще ги уморя :hmmm: :gush: :tzeluvka:
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Лобелия

Мнение от vodo-leika »

Хм, вие ме хвърлите в размисъл :hmmm: . Ще взема догодина направо да разхвърлям в саксия, без да правя разсад, може и да оцелее.
denitsavm

Re: Лобелия

Мнение от denitsavm »

Именно, даже така по наредичко като ги насееш и си растат :nod:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Лобелия

Мнение от Миша »

vodo-leika написа:Хм, вие ме хвърлите в размисъл :hmmm: . Ще взема догодина направо да разхвърлям в саксия, без да правя разсад, може и да оцелее.
А може и от сега да засееш,да иззимуват някъде на студено и на пролет рано-рано ще цъфнат.Страхотни сини облачета са през пролетта ,увиснали на терасите.Иначе докато никнат пролетта,после докато наберат скорост и жегата вече ги опари.Аз ги сея заедно с петуниите есен,презимуват на големина около 2-3 см и пролетта бързо бързо зацъфтяват.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”