Астери есенни , звездел

Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от ivanina »

...и моята астера разцъфтя. :dovolen:

Изображение
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от maranta »

МГХ написа:Отначало е напълно наситено син /кралско синьо/,при прецъфтяване почва да лилавее .
Страхотен цвят :daaa: Обичам синьо, мога само сини цветя да отглеждам :oops: И на Мери цикламения е прекрасен :potekoha:
Обичам ги, прелест са тези наситени цветове в началото на есента :)
Ето ги моите: Бял от muny7 Изображение
И един лилав облак имам: Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от МГХ »

Обичам астрите ! Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от maranta »

Е, не :potekoha: Красота! :shock:
Повтарям се, но в сивите есенни дни градината просто "свети" с такива цветни петна :tzvetentze: Как да не ги обича човек :dovolen:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от МГХ »

Хубавото е ,че през останалата част от сезона не се натрапват и имат красива зеленина. През есента сякаш избухват в цвят и тогава става приказно.Имам вече осем цвята синьо-лилаво -розово-цикламени. Въпреки това пролетта ще си взема още -бяло и ... още нещо. Само едно не ми се удава ..да ги накарам да не избуяват толкова на ръст. В каталозите пише 60 см. при мен става над метър. А тези ,които ги дават 90 см гонят 1.50 .
wenche

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от wenche »

МГХ написа:Обичам астрите ! Изображение
През лятото всичко, което е по-интензивно от розовото, ми идва в повече, но през есента шаренийката ми е тамън. Такова простичко цвете, а толкова настроение носи.
Миленка, как се държат тези по-тъмните на задния план? Аз тази година се сдобих с такива, да знам какво да очаквам за догодина.
bell

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от bell »

Милена, много са ти красиви всички :liubov2:
МГХ написа:Само едно не ми се удава ..да ги накарам да не избуяват толкова на ръст. В каталозите пише 60 см. при мен става над метър. А тези ,които ги дават 90 см гонят 1.50 .
Тази пролет разсаждах от тази даде ми я една приятелка миналата година. Направи ми впечатление, че там където съм ги сложила на първа линия и няма високи цветя и треви покрай тях правят красив облак. Това е само един корен
Изображение
с ниски рози и пространство за астрата
Изображение
Обаче на места където са с треви и други растения търсят височина и повече издължават.
Изображение
На снимката не си личи много, но тази туфа е доста по-рехава и висока.

Милена, възможно ли е при теб близиките до тях растения да са по-височки и да им пречат и затова да търсят повечко светлина и да издължават :hmmm:
И бялата стелеща е много китна. Дано успея пролетта да я размножа и нея.
Изображение

Дали има от тъмно сините, но да са по-ниски сортове :hmmm:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от МГХ »

Бел, много са ти красиви. :ieeee:
Тъмните са ми най-високи . Те са и по-късни. Изображение Сега почват да цъфтят при мен.Имам на пълно слънце и без конкуренция с други растения и все са си високи. Явно това си им е особеност.При мен като че ли всичко става по-високо от обявеното. Вероятно има ниски сортове ,но не попадам на тях. Всъщност имах една ниска синя астра , но изчезна /може и да съм я оплевила :eeeh: /. На мен ми се случва да оплевя нещо ценно и чак след после да се сетя какво съм направила. Затова сега поставям разни отбелязки.
bell

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от bell »

ле ле :potekoha: при такова синьо височината няма никакво значение! Миленко, този тъмен красавец какъв сорт е знаеш ли?
МГХ написа: На мен ми се случва да оплевя нещо ценно и чак след после да се сетя какво съм направила. Затова сега поставям разни отбелязки.
:lol: при мен бода клечки иначе заминава за бурен :angelche:

От по-ниските около 50 см. много ми харесва този Aster amellus 'Violet Queen', но го няма при белгийците, а аз все надниквам при тях :dovolen:
Изображение
Снимката е доста подсилена, като цветове, но все пак си е тъмен и нисичък.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Астери есенни , звездел

Мнение от Мария Николова »

marillia написа:
Мария Николова написа:Изображение

Този астер от 2-3 дена е цъфнал. Ненормално рано! :shock:
При нас цъфнаха тези дни, но са засадени на място, което следобед е сенчесто /ако има значение, де/.
Мария, много е красив! Името знаеш ли му?
Не мога. :snif: Преди 2 години форумно другарче ми го изпрати малко коренче. И още едно коренче, който и до днес още не е цъфнал.
А снимката ми е от 2015 г. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”