Хризантемата - кралицата на есента

Заключено
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 878
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Неделя »

Моите резници са на перваза на северен прозорец в стълбището, общо казано е студено, обсолютно неотоплявано. Имам избили нови листенца , поливам ги рядко, дори ме притеснява да не загният, защото тм няма какво да ги изсуши.... ще снимам и ще покажа
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от maleas »

Моите хризантеми още цъфтят, и аромат си имат. Прибрала съм ги в неотопляема стая с още какво ли не.

Изображение

Изображение

Изображение
Deleted User 7475

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 7475 »

Честита Нова Година! :)
От опитите ми с резници повечето изсъхнаха. Има две, чийто статус не е ясен. Не ми се бърка да гледам за коренчета. Едно растение със сигурност имаше корени, защото преди да го засадя, беше дълго време във ваза с вода и пусна корени, но не сложих маркер кое от всички.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Мария Николова »

Албенче, налепи си на саксиите етикетчета с имената и изрежи цветовете и пъпките. :daaa:
Така, вместо за "размножаване чрез семена", което не е твоята цел,
силите на растението ще отиват за "вегетативно размножаване" и от кореновата система ще излезат стръкчета със свои корени, които ще разсадиш на пролет. И ще подаряваш. :lol: :lol: :lol:

Алис, браво! :sclap: :daaa: :shandshake:
Аз изключително успешно уморих всичките "опитни зайчета". 21-2 на брой. :lol: :lol: :lol:
Чакам да свършат почивните дни, да купя препарат, че кралиците в саксиите са нападнати от въшки.
До тогава продължавам да ги трепя ръчно. Уж ги бях унищожила, но ... възкръснаха гадинките. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 7475

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 7475 »

Мерка, две от моите се напъваха да цъфтят, включително и това в средата, но изрязах пъпките. Едното отиде при твоите :lol: , а другото ще видим. :D Мисля, че няма нужда от това упражнение, но ми беше любопитно какво ще се получи. Е, видях. :lol: През пролетта, живот и здраве, ще набучкам в градината резници и дано се размножат. :) Ама зимата е скучно без градинарстване и какво ли не правим, за да не скучаем.
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от maleas »

Мария Николова написа: Яну 1, '19, 15:49 Албенче, налепи си на саксиите етикетчета с имената и изрежи цветовете и пъпките. :daaa:
Така, вместо за "размножаване чрез семена", което не е твоята цел,
силите на растението ще отиват за "вегетативно размножаване" и от кореновата система ще излезат стръкчета със свои корени, които ще разсадиш на пролет. И ще подаряваш. :lol: :lol: :lol:

Ами като ми е жал да ги отрежа.
Утре ще си купя нова ножица, да ми върви годината и ще ги отрежа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Мария Николова »

Значи трябва да ти кажа, Албенче, моите многогодишни размисли за прецъфтелия цвят.

Чуй само от 1:31 до 3:45 минута, началото на този любим цигулков концерт. За мен това са най-трагичните музикални минути от познатата ми класика. И е наравно с трагичния подпис на Миша - Свирете, музиканти, дълга ще е тази нощ, чак до утрото на надеждата.

Така трагично ми изглежда всеки прецъфтял цвят.
Губя много време да спася достойнството на всеки цвят и от началото на прецъфтяването му да го отрежа. От уважение. И от благодарност за красотата му.
Не знам дали ще те кандардисам, че всяко нещо е с времето си. :angelche:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
fredmrav
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Ное 10, '10, 23:14

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от fredmrav »

Здравейте, някой може ли да ми задели коренче от тази хризантема.Има носталгична стойност за мен и ми напомня за близък човек който загубих.Имаше такава и розова....
Изображение
Снимката на хрузабремара е взета от форума,за което се извибявам на автора.
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Ава_и_мама »

И от мен ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4435
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2072 пъти
Получил благодарност: 959 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Polin »

:potekoha: Уаууу, колко са красиви :slove: :sheart: :sheart:
Тази от втората снимка ми грабна сърцето :sbrokenheart: защото обожавам жълтичкото :oops:
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”