Хризантемата - кралицата на есента

Заключено
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4443
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2123 пъти
Получил благодарност: 993 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Polin »

Лизи, много нежна и изящна :sheart: :sheart: :sheart:
Да ти е честита :tzvetentze:
fredmrav
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Ное 10, '10, 23:14

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от fredmrav »

Здравейте,имам закупени хризантеми от тази година и от страх да не ги загубя ноември след първият сняг ги прибрах в гаража на около 10 градуса.В момента повечето имат издънки около 5 - 10 см. Какво да ги правя
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от libra »

Имаш ли по-хладно място ?Иначе ,ще трябва така да ги държиш.Поливаш оскъдно.
Аватар
Норе
Дълго кафе
Мнения: 103
Регистриран на: Яну 23, '18, 16:19

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Норе »

В какво състояние са ви резниците, които садихте есента?
Имат ли корени вече, махнахте ли им парниковото покритие и къде (при какви условия) ги държите сега?
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 87 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от libra »

2/3 ,които бяха твърде вдървесени ,изгниха .
Останалите са зеленки и се виждат корени,но нямат издънки около тях.Моите са в мини парничета в хола на 22 гр.
Имам и една ,която е издънка ,беше към 10 см,може би .Сега са 2 отделени от нея и още "спящи пъпки " се събудиха на стеблото майка.Мислех ,че за цяла зима ще прорасне и изтъни ,но за сега се държи добре.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Неделя »

Моите резници са на перваза на северен прозорец в стълбището, общо казано е студено, обсолютно неотоплявано. Имам избили нови листенца , поливам ги рядко, дори ме притеснява да не загният, защото тм няма какво да ги изсуши.... ще снимам и ще покажа
maleas
Баш кафе майстор
Мнения: 2511
Регистриран на: Апр 30, '15, 18:56
Местоположение: Skopie
Дал благодарност: 33 пъти
Получил благодарност: 17 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от maleas »

Моите хризантеми още цъфтят, и аромат си имат. Прибрала съм ги в неотопляема стая с още какво ли не.

Изображение

Изображение

Изображение
Deleted User 7475

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 7475 »

Честита Нова Година! :)
От опитите ми с резници повечето изсъхнаха. Има две, чийто статус не е ясен. Не ми се бърка да гледам за коренчета. Едно растение със сигурност имаше корени, защото преди да го засадя, беше дълго време във ваза с вода и пусна корени, но не сложих маркер кое от всички.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31667
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1006 пъти
Получил благодарност: 2293 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Мария Николова »

Албенче, налепи си на саксиите етикетчета с имената и изрежи цветовете и пъпките. :daaa:
Така, вместо за "размножаване чрез семена", което не е твоята цел,
силите на растението ще отиват за "вегетативно размножаване" и от кореновата система ще излезат стръкчета със свои корени, които ще разсадиш на пролет. И ще подаряваш. :lol: :lol: :lol:

Алис, браво! :sclap: :daaa: :shandshake:
Аз изключително успешно уморих всичките "опитни зайчета". 21-2 на брой. :lol: :lol: :lol:
Чакам да свършат почивните дни, да купя препарат, че кралиците в саксиите са нападнати от въшки.
До тогава продължавам да ги трепя ръчно. Уж ги бях унищожила, но ... възкръснаха гадинките. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Deleted User 7475

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 7475 »

Мерка, две от моите се напъваха да цъфтят, включително и това в средата, но изрязах пъпките. Едното отиде при твоите :lol: , а другото ще видим. :D Мисля, че няма нужда от това упражнение, но ми беше любопитно какво ще се получи. Е, видях. :lol: През пролетта, живот и здраве, ще набучкам в градината резници и дано се размножат. :) Ама зимата е скучно без градинарстване и какво ли не правим, за да не скучаем.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”