Хризантемата - кралицата на есента

Заключено
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2354 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Мария Николова »

Наистина са облаци!!! :sheart: :sheart: :sheart:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Неделя
Кафевар/ка/
Мнения: 879
Регистриран на: Сеп 9, '16, 13:41
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 62 пъти
Получил благодарност: 69 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Неделя »

Наистина са прекрасни! :sheart: :sheart: :sflower:
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 176 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от dung »

Staviski Dark pink или по-точно това, което остана от нея след като котето ни падна отгоре й:
Изображение

Изображение

Изображение

А това са 2 вкоренени култука от Anderton, на които изчистих повечето пъпки, за да цъфнат по-бързо. Много съм доволна от нея. Не знам дали някой друг си я поръча тази пролет освен мен и Златка Трънова.
Злате, твоята цъфна ли ?
Изображение
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2054 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Emilly1212 »

В тази тема е голяма красота! Поздравления за всички, отгледали толкова изящни красавици! :tzvetentze:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Skio »

Браво на всички! Дънг, колко броя има в тази колекция, ти насита нямаш ли? :potekoha:
Интересно как моята душа просто не трепва при вида на анемонетата :hmmm: , докато ако бих имала възможност да си набавям помпони или recurve, навярно никога не бих успяла да се спра.

Тази година може да се каже, че вече е добре разцъфтяла хризантемата, която обикновено цъфтеше втора или трета.

Изображение

Изображение

Следващата е все още във фаза "Венче" :lol:

Изображение
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Deleted User 4608

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Deleted User 4608 »

Вчера се сдобих с това клонче и ще се опитам да вкореня резници от него. Мноого ми хареса!
Изображение
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 176 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от dung »

Skio, и аз много харесвам малките помпончета. Твоите са големи симпатяги! :daaa:
Ако въпросът ти не е риторичен ... Маааааалко съм се пооляла :nod: - имам над 100 сорта хризантеми... :angel2:

Alys, ако не успееш, напомни ми на пролет да ти пратя от тази жълтичката.
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Skio »

Lappland написа: Окт 31, '18, 17:14 точно хладно помещение нямам - около 19град е там, където съм сложила какво ли не в момента за вкореняване
има още малко място за точно една малка оранжерия
Проблемът ти е, че нямаш добра зимна светлина за цели 19°С, които задължително детерминират подобаващи поливки!

Хризантемата е фоточувствително растение по един особено хризантемен начин :lol: Спонтанно ми идва да те посъветвам да не си хабиш усилията, но понеже сме в модерна епоха, то има много средства да се борим с невъзможното.
Изврънкай мъжете ти да ти инсталират една луминисцентна тръбичка(бяла студена светлина), спусната на 60см от "работната повърхност" и си изчисляваш обща дневна светлина от 11 часа, като изключването е по същото време към 19,30-20,00h всяка вечер. И дори така, ако аз правилно си я представям Швеция, ще ти се наложи дни наред да си само на лампата.
НО... поне има добри шансове да ти се хване нещо от другите неща, които вкореняваш ;) :dovolen:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 877
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 215 пъти
Получил благодарност: 253 пъти

Re: Хризантемата - кралицата на есента

Мнение от Skio »

dung написа: Ное 1, '18, 11:57 Skio, и аз много харесвам малките помпончета. Твоите са големи симпатяги! :daaa:
Ако въпросът ти не е риторичен ... Маааааалко съм се пооляла :nod: - имам над 100 сорта хризантеми... :angel2:

Alys, ако не успееш, напомни ми на пролет да ти пратя от тази жълтичката.
Леле, Дънг, какъв ти реторичен въпрос, то направо на хризантемен туризъм може да се идва при теб есенно време :o
И не е казано, че подобна участ няма да те сполети :lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”