Астри , богородички

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Астри , богородички

Мнение от nadin »

Богородичките сигурно са единственото едногодишно което сея в градината. Беше любимото цвете на баба ми и ми напомня за нея.
За първия учебен ден правя огромни букети от богородички за учителките на сина ми - не са съвсем като купешките ама стават много красиви букети.
И тази година от Бал съм си взела семена, ще видим какво ще излезе. :stiskam: Аз съм ги сяла и като разсад март месец и директно в градината. Зависи колко рано искаш да почнат да цъфтят.
Аватар
violeta.5151
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Окт 25, '13, 14:36
Местоположение: Varna

Re: Астри , богородички

Мнение от violeta.5151 »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Приятелка ми донеси семената от Германия направих разсад и това се получи.
http://violeta51.snimka.bg/flowers/cbet ... 2.26965518
"Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт
laydidi13
Баш кафе майстор
Мнения: 2310
Регистриран на: Юни 26, '12, 22:06

Re: Астри , богородички

Мнение от laydidi13 »

Страхотни астри,първите две най-ми харесват.Майка ми много ги харесва и всяка година си ги сее :dovolen:
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Астри , богородички

Мнение от valia.l »

Невероятно красиви астри!Всички са очарователни,но на първата снимка -най- най-голяма красотичка!Много ги обичам астрите сея всяка година, но такива помпончета съм нямала,Поздравления!
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Астри , богородички

Мнение от pipike »

valia.l моля те кажи по кое време правиш разсада :tzvetentze:
Имам точно такива семена но са от две години и изобщо
дали нещо ще се получи ????????
Аватар
valia.l
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Авг 7, '11, 10:01

Re: Астри , богородички

Мнение от valia.l »

Разсад на астрите правя месец април ,в градината на лехичка ,а после разсаждам и раздавам.
Когато разсада на астрите ми бъде готов ще ти се обадя и ако искаш ще ти изпратя. Моите семенца съм купувала от сортови семена, но сега съм си събрала от моите растения.
http://valialobodova.snimka.bg/flowers/cvetq.617260" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Астри , богородички

Мнение от pipike »

Много ти благодаря, миличка.
Ще чакам да се обадиш а дали и аз
ще мога да те зарадвам с нещо?
В момента имам ТОРБА със семена и балкона ще се окаже
тесен за саксийките ако трябва да правя радсад на всичко хахаха
Моята градинка е далеко и толкова луци и други коренчета напоръчах ........
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Астри , богородички

Мнение от Мария Николова »

Вили пет едно пет едно, страхотни са ти астрите! В началото, в ерата на лентовото фото, пълнех двора с тези астри от семена в пакети различни сортове, купувани у нас, пълнех и фотоалбуми с хартиени носители на образите им. :lol: Прекъснах, защото в почвата се натрупаха много патогени, но минаха почти 5 години и е безопасно завръщането им. Тогава семената ги събирах за подаряване и оставях един семенник за самозасяване. Не се справях много добре с разсаждането... :oops: та прилагах само разреждане с проскубване. Оскубания материал също раздавах - който иска да се пробва. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Астри , богородички

Мнение от Донка Тодорова »

Прекрасни астри! Браво,Вили!
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Астри , богородички

Мнение от таня28 »

Прекрасни са! Купих си и аз семена и реших да си направя разсад, но о чудо в различни сайтове пише различно за дълбочината на засяване, едните казват покриване с почва, други не.Какво да правя :ufff: помощ!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”