Флокс - Phlox sp.

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

Кажи за слънце или за сянка ти трябват. Мога да ти дам съвет за многогодишни за сравнително слънчево място, за едногодишните питай Миша аз тях не ги знам. Калдъръмчето е едногодишно.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

За слънце юг-запад...
Като цветове розово, цикламено, синьо, бяло са ми приоритетни.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от nadin »

значи март месец има една ниска иглика която прави хубави туфи и почва първа да цъфти, после идват флоксовете и аубриетата - края на април началото на май, после са ниските карафили със сините листа те са до края на май. После идва мазуса ( masus reptans )и Gipsophilla cerastioides. освен това подходящи са и двата арабиса ARABIS BLEPHAROPHYLLA и arabis caucasica. за тяхното време на цъфтеж не съм сигурна защото още не са ми цъфтели, но либра има и тя може да каже. А да и алпийскат амаргаритка ( aster alpina ) щях да я забравя и тя цъфти май и има разнообразни цветове. И имай предвид че това са периодите които цъфтят при мен което е с около 15 дни разлика с топлите страни :D - Стара Загора, морето и т.н.
Но пак ако искаш нещо непрекъснато да ти цъфти особено около рози дето есента ще почистваш и окопаваш по-добре едногодишни дето октомври ги скубеш и ги хвърляш. Калдъръмчето е добър вариант но към края на сезона са оголва, може и ниските тагетиси или ниските петунии ама питай Миша за тях.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Aрабис и аубриета са сравнително рано,при мен март -април,за един месец.Може да се каже, втора девизия след кокичета, иглика и малките ирисчета ретикулата.В по-топлите райони е по-рано предполагам.
gospodinov

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от gospodinov »

Благодаря. :sbow:
незабравка

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от незабравка »

Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Phlox paniculata ''Coral Flame''
Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от МГХ »

незабравка написа:Нацъфтяха ми първите флоксове от серията Flame-ниски паникулати,които не се маносват според селекционера.
:dovolen:
Phlox paniculata ''Coral Flame''
Изображение

Изображение
Много ми харесва. Ще ми изпратиш ли , заедно с една Muhlenbergia reverchonii UNDAUNTED® :eeeh:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от libra »

Да ви напомня,че този флокс може да се размножава със семена и резници.Резниците могат да се вземат на пролет или края на лятото след цъфтеж.Но да има достатъчно време да се вкоренят.Някои правят много семена,други никакви.От семена се получава разпад на сорта и излизат от най- простия розов бабешки,но и това е кяр ,защото са много.От резници ,естествено,се получава идентично растение.Семената се засаждат без особен ангажимент-разравя се малко почвата и се оставят чичо им Дарвин да се грижи за тях.Зацъфтяват на втората година.Със семена съм размножила от новата ниска серия ,имам поникнали много семеначета,но тази година няма да се види какво е произлязло от семената.Изглежда някои видове от новите ниски не са толкова студеноустойчиви.От два вида през 10 см засадени, единият изобщо не се показа на пролет.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от МГХ »

Аз също съм размножавала пролетно време с части от стеблото , отчеснати от растението без корен . Този , който показва Неза равка, го нямам. Моите още не са цъфнали. Щом почнат, ще показвам. А със семена ми се вижда бавно, а и стават жертва на плевенето :cry:
незабравка

Re: Флокс - Phlox sp.

Мнение от незабравка »

libra написа:Да ви напомня,че този флокс може да се размножава със семена и резници.Резниците могат да се вземат на пролет или края на лятото след цъфтеж.Но да има достатъчно време да се вкоренят.Някои правят много семена,други никакви.От семена се получава разпад на сорта и излизат от най- простия розов бабешки,но и това е кяр ,защото са много.От резници ,естествено,се получава идентично растение.Семената се засаждат без особен ангажимент-разравя се малко почвата и се оставят чичо им Дарвин да се грижи за тях.Зацъфтяват на втората година.Със семена съм размножила от новата ниска серия ,имам поникнали много семеначета,но тази година няма да се види какво е произлязло от семената.Изглежда някои видове от новите ниски не са толкова студеноустойчиви.От два вида през 10 см засадени, единият изобщо не се показа на пролет.
Либре,а спазват ли височината семенаците или варира?Аз правих семеначета от Гайлардия Гоблин,обаче станаха високи. :snif: Може би най-удачно е с резници. :nod:
Тези от Флейм серията ги дават за 4-та зона,а дано. :D
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”