Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

clock написа:Лицето на вятъра шепне в твоята градина, Гале!
точно и красиво казано :daaa:
Гале, все едно си подреждала падналите есенни листа, за да изпъкне още повече красотата на тревите :nod:
Белисима, при мен пък борбата за пространство е между персикария и хако и въпреки мощта на първата, втората хич не се дава, даже очаквам в идните години съотношението на силите да се обърне :lol:
През моите очи пък тревите винаги изпъкват, колкото и да е наблъскана лехата им - може би защото са ми сравнително нова любов :liubov2:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Di_Va »

лалесъм написа:...
През моите очи пък тревите винаги изпъкват, колкото и да е наблъскана лехата им - може би защото са ми сравнително нова любов :liubov2:
Лаленце каквото търсим, това виждаме, нали знаеш :lol: !
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от dar »

Гале написа:dar, при мен всички треви са засадени на равно място.
Катексите от Пландорекс също могат да се засаждат на равен терен, но е добре около тях да сложиш мулч
или камъчета, защото най старите листа се стелят по замята и при дъжд се цапат или може да изгният.

bell, когато хаконехлоата получава светлина и пространство от всички посоки расте като фонтан.
Когато е ограничена от някоя посока не е фонтан а се ориентира към светлината.
Мисля, че не е нужно да махаш хостите, а само да изнесеш хакото малко по-напред и тя ще се освободи от тях.
В случай, че са на една линия им трябва повече пространство.
Благодаря ти, Гале.Не съм им оставила много място, че да видим :hmmm: Дано не са агресивни
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Гео, граф »

Благодаря ти, Галенце :sbow: :sbow: :sbear: :slove: ! Благодаря ти, че заради моето постоянство във възхищението си позволила и на другите да видят великолепните ти треви :tzvetoman: ! Сега чакам самостоятелната тема :sitwasntme:... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от ljuboznatelna »

Момичета, някоя с Ред барон да е усетила зависимост между условията и интензивността на червеното? Моите не бяха достатъчно червени, единствено един стрък на езерото се представяше добре, но остана на сянка и го махнах.

С телефона не мога да покажа ни перспектива, ни цветове, затова не снимам. Но тревите ми стават все по-огромни,намалянето им е все по-трудно. Махнах ерагростиса, въпреки красотата му, защото се самонасява като луд, а корените му са много яки и трудно го изкоренявам, дори и съвсем млад. Andropogon gerardii се опитвам да уморя от сянка и суша,защото в момента е в такава позиция, но преди това установих, че на влага и добри условия прави невероятна широка, но сравнително ниска синкава туфа. Цветовете му за мен са без особено значение, защото в шумака ми се губят. Снимките в нета не са това, което е на живо.
Големите пампаски треви измръзнаха много,въпреки зазимяването, имаха няколко живи стръка и преценихме, че не ни се чака 5г да достигнат предишния си разкош, махнах ги :( Ниската също пострада малко, имаше само десетина цвята. за сравнение, миналата година бяха над 30. Мюленбергията също поизмръзна и не е никаква розова топка, но е пуснала някой цвят.
Това наснимах тази година
https://lh3.googleusercontent.com/pcO91 ... 42-h585-no" onclick="window.open(this.href);return false;
https://lh3.googleusercontent.com/MDx5b ... 42-h585-no" onclick="window.open(this.href);return false;
https://lh3.googleusercontent.com/YzjXK ... 42-h585-no" onclick="window.open(this.href);return false;
https://lh3.googleusercontent.com/7vygh ... 42-h585-no" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от lenuza73 »

:potekoha: И пак е красиво,макар с телефона да е снимано
Люб и при мен барона не е бил никога толкова червен колкото трябва да е ,по скоро е кафеникаво червено....никакво :nod: Първите две години беше на пълно слънце ,но прегаряше ,изместих го на шарена сянка и тръгна,но забравих да го огранича и сега не е туфа,а 5 туфи на едно място

Пенисетум Хамелн вече втора година не е цъфтял,ще трябва да го разсаждам
Мюленбергията при мен никога не е ставала като твоята розова топка,цъфти с няколко рехави стръка които аз виждам само веднъж на сезон,защото тя тръгва късно ,а аз вече съм се прибрала в града...
Тази година два мискантуса не цъфнаха изобщо/ Miscanthus sinensis 'Kleine Fontäne' и Miscanthus sinensis 'Malepartus' / нямам представа каква е причината,до сега не са пропускали,а са вече на по 6 години. Miscanthus sinensis 'Gracillimus' цъфна с два стръка,абе мъкааа
Като цяло тази година не беше добра за тревите... Да са измръзнали не са,вода получват ,при нас е влага по морето...
Жалко е,че при теб тези красиви треви се е наложило да махнеш,но след като ситуацията го изисква....
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 866 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от greeneyed »

Като пътуваш по магистрала Тракия за Сф и наближиш Пловдив- майко мила, какви туфи треви само))))))))))))) изкласили, нацъфтяли - е ми какво означава това- че този климат е идеален за тях. Самонасяват се , цъфтят и вързват! При мен само на 600м н.в. но в гънките на планината не са така агресивни; червения барон крета няколко години и вече се загуби, другите едва успяват да цъфнат преди да дойде есента, как да се самозасеят. Малката пампаска трева тази година е с 5 цвята , ами не е много нали?

Сигурна съм, люб, че можеш да поднесеш кратка информация за тревите в началото на темата/ както направи Муго фродо за иглолистните/. Обикновено в сайтовете има "Често задавани въпроси"- можем да направим и това, вместо да се задават все едни и същи елементарни въпроси. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от МГХ »

А знае ли някой коя е тревата засадена на бензиностанциите на ОМВ ? Прилича ми на някой от мискантусите. Висока и изправена без да се разрошва настрани.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от МГХ »

tili написа:Искам го тоя Червен барон, ама напролет :cry: :mrgreen:
И аз :liubov: :tzvetentze: Ще то търся по поръчките. Ако го има някъде ме сръчкайте!
Аватар
Стаси
Кафевар/ка/
Мнения: 803
Регистриран на: Май 18, '14, 18:45
Местоположение: София, Редута
Дал благодарност: 5 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Стаси »

Мили момичета, imperata red baron я има практически навсякъде по разсадници и градински центрове. Ето 2 примера, за които се сетих в момента, защото и аз смятам да я купувам напролет:
http://clematis.bg/index.php?id_product ... er=product" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zelena-prolet.com/Imperata_cylindrica" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”