Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Еличка написа: Яну 31, '18, 11:11 Тук моля за помощ феите на тревите :dovolen:
Пускам една "скица", дано е що годе ясно. Това е средата на двора - слънце цял ден. Мястото е и с лек наклон, каманяк и глина. Иска ми се да оформя там някакво тревно кътче. Миналата пролет бях засадила роза Леонардо, не става - цветовете изгаряха преди да се отворят. Та, розата е преместена есента, на нейно място има pennisetum.
Изображение
Дали според вас комбинацията е добра?
И благодарение на помощта ви с безценни съвети и идеи и с безкрайната ми признателност към Дарето - darina1960, че ми подари мискантуса, стипа и фестука :liubov:, началото е сложено. Давам отчет как започна да се оформя къта. Имам още работа по него, но нека понаправят обем тази година ;) Перовскиите дори не личат на тази слънчева снимка, но започват да се развиват :ieeemyzh: .
Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от clock »

Ели, гледам твоята градина, гледам моята и си мисля - ние сме като в Страната на чудесата на Алиса. При мен анемонето е по- високо от секвоята, при теб стомната се извисява над тревите. Странна е тази позиция на размерите, но пък е толкова чудато реална, че не можем да не се запитаме кой е отпил глътка за смаляване и кой е отхапал късче "Уголеми ме" :D
Лехата с тревите е станала страхотна! И ще става все по- впечатляваща! Мискантуса ще засенчи възгордялата се стомна, стипата ще трепти при всяка въздишка на вятъра, фестуката ще се перчи наежено, а перовскиите ще добавят лавандулови облаци за повече романтика. А дотогава нека останем в Страната на чудесата като едни Алиси и да се радваме на странностите :tzeluvka:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

:lol: :lol: :lol: Клокче, разсмя ме от сърце. Такова сравнение не ми беше хрумвало. Април очертах къта, изрових тревния "чим", разкопах средата на двора, до тъмно садих треви и оформях. Доволно потрих кални ръце накрая, мъжът ми ужасен ме погледна "Това ли е?". Колко усилия ми трябваха да го убедя, че там, дето са набодените пръчки и сега се виждат по два пършиви косъма тревка, ще порасте нещо красиво.... :ufff: После, който и да ни дойдеше на гости се чудеше какво е разкопаното петно и какво ще се случва. Накрая турих делвата и посипах чакъл, поне да не е голо :lol: :lol:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Margaritenia »

Имам вече доста тревички, но моят фаворит е ето тази, чието име не знам. Много е нежна, а е висока към 2 метра:)))

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от greeneyed »

Hakonechloa All gold- от пролетта е, нарастна обаче. :daaa:

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Много е красива, Зеленоока!
Аз я замествам с горския късокрак :lol: Току що оскубах половин кофа от него, хахаааааааа!
П. П. Ежедневно преглеждам Pennisetum Moudry за цвят.... :cry: Нищо... А стана толкова красива туфа.... Есента си го купих от Нановски с много класове. Кога ще ми ги покаже пак?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от ljuboznatelna »

Margaritenia написа: Юли 29, '18, 18:53 Имам вече доста тревички, но моят фаворит е ето тази, чието име не знам. Много е нежна, а е висока към 2 метра:)))
Мисля, че е Andropogon gerardii . Въпреки, че издържа на суша, видях красотата й когато получи доста вода. Направи голяма полегнала синкава туфа. Много красиво се оцветява есента. За съжаление от местене се оказа съвсем на сянка моята, и не мога да й се радвам.

Еличка, не знам как са температурите при теб, но моят вече има класове. В една друга градина се е насял в тревата, и преди няколко дни разбрах, че кося него, защото видях класове, макар и много ниско се опитваше да ги изкара. Сега се чудя как ще го махам от там.
Надявам се скоро да му се радваш и ти, препоръчвам ти обаче да отрежеш класовете щом почнат да жълтеят.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Люб, ти и Ноелче сте моята опора в любимите треволяци! :gush: Е, за какви температури това лято ме питаш? Максимални 25, вечер с жилетка (понякога с яке, дебеличко). :hihihi: Уфффф, дали огнището да не преместя до него :x
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Di_Va »

Гаурата е наистина приказно растение, ето я в началото на юни

Изображение

Същата хубост е през юли

Изображение

До преди седмица беше така, после бързо изсъхна, има обаче самопосадили се, а едно от мъничетата преместих на около метър и ето го сега, ще видя до кога ще цъфти.

Изображение

А ето изкласилото декоративно просо, бяхме говорили някъде ( не помня в коя тема :ufff: ), ще има семенца за всички, но отчитам като грешка единичното засаждане, по-ефектни щяха да са няколко, то в пакетчето имаше точно пет, едното от които не поникна, но догодина ще сложа поне 4-5 заедно.

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от МГХ »

Еличка написа: Авг 4, '18, 19:59 Много е красива, Зеленоока!
Аз я замествам с горския късокрак :lol: Току що оскубах половин кофа от него, хахаааааааа!
П. П. Ежедневно преглеждам Pennisetum Moudry за цвят.... :cry: Нищо... А стана толкова красива туфа.... Есента си го купих от Нановски с много класове. Кога ще ми ги покаже пак?
При мен се появяват през август. Значи скоро. :daaa: :D
Гаурата и при мен внезапно изчезна.
greeneyed, много ти е красива Hakonechloa All gold. Харесвам я, но все не мога да й намеря точното място. Ето моята, която все прегаря Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”