Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от ljuboznatelna »

Зебринуса от кой вид е? По- високия расте прибран, и няма да си пречи с физокарпуса, само трябва да са на подходящо разстояние. През март винаги ще имаш дупка, но тревата бързо израства.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Всички останали растения са поръчани, освен зебринуса. Чакам мнения, за да избера. Не съм тропнала с крак да е мискантус зебринус, но по написаното тук май най-много се доближава; иска ми се точно да е висок и строен. При Миша няма, но мисля, че ще намеря. Люб, ако обичаш напиши ориентировъчно разстояние между тях. Затова поместих и въпроса тук - мисля, че ще бъде полезно за тези, които искат да комбинират треви и храсти. Ако оставя 1,5 - 2 метра между тях? Според мен ще бъде красиво, ако леко се застъпват, но без да се прехлупват.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

Еличка, аз си избирах треви по възможно най-приятния и най-добър начин - с обходи в боровските градини при Ноел и в разсадника Зелена пролет, където имат няколко показанИ градини :liubov2: Най ми харесаха 2 мискантуса - zebrinus и gracillimus :daaa: Зебринуса стои една идея по-изправен и така много ще се доближава до формата на избраните от теб храсти. Не съм съвсем сигурна, но физукарпуса ще го надмине по височина - може да им размениш местата, за да отиде височината на групата към мрежа :hmmm:Така и пролетта ще изглежда по-добре, когато тревите ги няма. Перовскията поляга, имай го предвид така ли я искаш или трябва да и осигуриш опора. За пълнеж - непета и обикновена розова ехинацея :daaa: Розовата гаура я водят нетрайна и аз всяка зима й треперя на моята. Аз съм за разстояние 1,5 :daaa: Предчувствам създаването на голяма красота :liubov2:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Лаленце, благодаря и на теб за помощта! :gush:
Сега се разрових и намерих една градина. Лелеее как ми хареса физокарпуса с някакъв мискантус, точно както си го представям, ммммм
Изображение
russian photo host
Ай, защо неустойчива гаурата :cry: Толкова я искам! Ами, ако я сложа в някаква саксия и зимата я прибирам, м?
Изображение
Нямам нищо против тази перовския да си поляга, да се разширява, тъкмо ще омекоти изправената стойка на мискснтуса. Поръчала съм си 5 от нея, ще ги разхвърлям из двора да ме радват.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

Ааа, не ги разхвърляй толкова перовскиите - видя ли на Маргаритения бордюра от перовскии :daaa: Красиви са в група :liubov2:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

Сетих се още нещо. На едно място в двора расте еньовче. Ще го извадя и ще го сложа там. Мнооооого е красиво! Особено нежно е преди да цъне, прави фонтанче и се поклаща елегантно от вятъра. Ще стои разкошно с треви!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 874 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от greeneyed »

лалесъм написа:Розовата гаура я водят нетрайна и аз всяка зима й треперя на моята. :liubov2:
Въх, лале, само да не ми поникне гаурата! :svekurva:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
лалесъм

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от лалесъм »

greeneyed написа:
лалесъм написа:Розовата гаура я водят нетрайна и аз всяка зима й треперя на моята. :liubov2:
Въх, лале, само да не ми поникне гаурата! :svekurva:
Грийни, вече ще съм така :stiskam: и за твоята, не само за моята :D Има различни сортове и се надявам нашите да са от столетниците - все пак доста Еко ги отглеждаме ;)
Deleted User 5091

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Deleted User 5091 »

russian photo host
Ай, защо неустойчива гаурата :cry: Толкова я искам! Ами, ако я сложа в някаква саксия и зимата я прибирам, м?
Изображение
Нямам нищо против тази перовския да си поляга, да се разширява, тъкмо ще омекоти изправената стойка на мискснтуса. Поръчала съм си 5 от нея, ще ги разхвърлям из двора да ме радват.[/quote]

Тази гаура е бялата гаура и при мен издържа вече втори сезон, цъфти си и се разраства.
Моите 2 броя бели гаури не могат да са в саксия както на снимката, доста по-високи са и ако не ги привържа полягат доста.
Розово цикламената обаче си отиде още първата зима.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Треви , ornamental grass- лицето на вятъра :)

Мнение от Еличка »

:cry: не искам да ми умира гаурата. Не! Ще я разменя с бяла. При нас редовно температурата зимата пада под - 20° А пък и късните пролетни слани са почти ежегодно. Прочетох, че pennisetum Moudry и мискантусите са студоустойчиви, нали?!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”