Градински хибискус

Публикувай отговор
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

Ей, Дал, огромно благодаря! :tzeluvka: :liubov:
natali_sl
Kъсо кафе
Мнения: 54
Регистриран на: Яну 22, '10, 14:27

Re: Градински хибискус

Мнение от natali_sl »

dal написа:
Виола написа:
johnstalker написа:Бомба е китката! Ще те дрънкам за резници догодина на пролет. :daaa:
И аз, и аз, ако може :D
аз го имам от Танчето , и цъфти
така и така ще замине есента , като го отрежа ще ти пратя.... :stiskam:
ей гоИзображение

А дали ще има и за мене? :oops:
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/ieiktD#" onclick="window.open(this.href);return false; - орхидеи
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/2010#" onclick="window.open(this.href);return false; - балкон
http://picasaweb.google.bg/natalia.slavcheva/GhiACC#" onclick="window.open(this.href);return false; - градината на село
dal

Re: Градински хибискус

Мнение от dal »

еми като сте много се разпределете между имащите растението :D
аз пращам на виола , защото е 1 стъбло и е насадено преди 2 месеца от такъв вкоренен резник и щото виола ми е слабост , аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка, и като пратя на виола и тя ще и стане неудобно да не ми даде от жълтия абутилон , и по този начин ще отбележа гол -а догодина като стане като джанка и започна да стрижа ако вие сте ударили греди при другите имащи го и никой не е изпълнил мечтите ви-ще ви изпратя :hihihi:
същото важи и за останалите ми хибита -най вече кълвете на жълтите ,и като ги острижа ще пусна в "подарявам" и юруш на маслините :daaa:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

dal написа:еми като сте много се разпределете между имащите растението :D
аз пращам на виола , защото е 1 стъбло и е насадено преди 2 месеца от такъв вкоренен резник и щото виола ми е слабост , аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка, и като пратя на виола и тя ще и стане неудобно да не ми даде от жълтия абутилон , и по този начин ще отбележа гол -а догодина като стане като джанка и започна да стрижа ако вие сте ударили греди при другите имащи го и никой не е изпълнил мечтите ви-ще ви изпратя :hihihi:
същото важи и за останалите ми хибита -най вече кълвете на жълтите ,и като ги острижа ще пусна в "подарявам" и юруш на маслините :daaa:
:lol: :lol: :lol: :tzeluvka: :gush:
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Градински хибискус

Мнение от zetka »

Чак сега влизам и виждам , че има доста мераклии за мойто цвете. На всички ще изпратя резници , защото е голямо и разклонено, обаче си мисля да не си увяхнат по пътя. Друг път не съм пращала резници, не е ли по добре да ги вкореня в малки саксийки и така да ги пратя.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11814
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 148 пъти
Получил благодарност: 189 пъти
Обратна връзка:

Re: Градински хибискус

Мнение от johnstalker »

Ако се увият резниците в мокър вестник или поне долните отрязани части загърнат в мокри салфетли или памук, нема какво да стане. Вече няма такива изпепеляващи жеги. :daaa: Обаче, има ли шанс по това време да се вкорени?
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Градински хибискус

Мнение от zetka »

Не съм сигурна, но мойта баба-комшийка ми го беше дала в ранна пролет вкоренено в малка саксийка. Така че до няколко дена ще знам дали ще може да се вкорени и кога да сложа резници за вкореняване. Защото пък, стъблото след един месец ,предполагам, ще започне да вехне и резници ще има чак в началото на юни най-рано за вкореняване.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31689
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1030 пъти
Получил благодарност: 2423 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от Мария Николова »

dal написа: аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка ... :daaa:
Ти пък и една стиснатааааа!!! :lol: Една сметкаджийкаааа!!! :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
milena
Kъсо кафе
Мнения: 55
Регистриран на: Фев 25, '10, 16:34
Местоположение: Пазарджик

Re: Градински хибискус

Мнение от milena »

Относно външните хибискуси от Пазарджик:хората, които ги продаваха все още не излизат на пазара.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=96106" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Galq 03
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1977
Регистриран на: Яну 22, '10, 16:47
Местоположение: Слънчев Бряг

Re: Градински хибискус

Мнение от Galq 03 »

dal написа:аз иначе съм много стисната , обаче съм и сметкаджийка, и като пратя на виола и тя ще и стане неудобно да не ми даде от жълтия абутилон , и по този начин ще отбележа гол -а догодина като стане като джанка и започна да стрижа ако вие сте ударили греди при другите имащи го и никой не е изпълнил мечтите ви-ще ви изпратя :hihihi:
същото важи и за останалите ми хибита -най вече кълвете на жълтите ,и като ги острижа ще пусна в "подарявам" и юруш на маслините :daaa:
Дал, тъй като всички са разбрали колко си "стисната" и "сметкаджийка" се нахвърлиха на твоето външно хиби :lol: :lol: :lol: и аз съм пуснала снимка на същото хиби, но никой не си поиска. На драго сърце бих раздала резници след като прецъфти :nod:
Ще следя редовно темата подарявам и..... "юруш на маслините" :lol: :lol: :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”