Градински хибискус

Публикувай отговор
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Градински хибискус

Мнение от presto »

Не съм в час със семената при хибискусите мушитос, затова ще може ли да разясните какво представляват тези семенни кутийки. След прецъфтяването на цвета, в основата му има малка кутийка, а в нея има семенца, като прашинки, това ли са истинските семена или да търся друго?

Благодаря
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Градински хибискус

Мнение от pipike »

Като падне цвета кутийката набъбва и покафенява.
Наблюдавай и сама ще разбереш.
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: Градински хибискус

Мнение от madMery »

pipike, здраве да е :dovolen: Другата година дано не е толкова дъждовна, ще отгледаш семенца :D
За какво опрашване говорите?
трябва да загледам моите на какво дередже са :hmmm:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

presto написа:Не съм в час със семената при хибискусите мушитос, затова ще може ли да разясните какво представляват тези семенни кутийки. След прецъфтяването на цвета, в основата му има малка кутийка, а в нея има семенца, като прашинки, това ли са истинските семена или да търся друго?

Благодаря
Така изглеждат семенните кутийки след цъфтежа.
Изображение
Така изглеждат след узряването
Изображение
А това са семената
Изображение
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Градински хибискус

Мнение от presto »

Благодаря

Сега ми се изясни, семената не са в основата на цвета, а са в отделни кутийки, които приличат на цветните пъпки, но са малко по-големи.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Градински хибискус

Мнение от Виола »

Да, след цъфтежа нарастват, ако се задържат. :nod:
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Градински хибискус

Мнение от presto »

Когато размерът има значение...
Изображение


...обикновено е зрителна измама, като тази тук
Изображение
kasiopeja
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Сеп 20, '14, 23:07

Re: Градински хибискус

Мнение от kasiopeja »

nevenar написа:
s_t_m написа:Изображение
Мила ми приятелко ти имаш ето това
Изображение
Изображение

Нарича се "тексаска звезда" и е студоустойчив с изчезваща надземна част през зимата , за съжаление не се захваща с резник тъй като всичките му стебла са кухи , разпространява се само със семена или поне от това което съм прочела из нет пространството , благодарение на този хибискус се запалих по цветята затова си го обичам безкрайно много , и доста трудно го опазвам от глупави минувачи които се опитват да ми го окършат защото краденото се хващало лесно :nod: По последните ми проучвания има такъв и бял но все още го търсяяяяяяяя !
Забравих да кажа че премахвам всичките му части през зимата тъй като цъфтят само новоизлезлите и освен това е способен да достигне около два метра за един сезон съжалявам че нямам снимките от преди две години за да ви покажа как се извисява над гаража ни ! :D



По скоро се нарича австралийска водна роза, защото обича много вода. Имам си я в къщи.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31684
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1026 пъти
Получил благодарност: 2365 пъти

Re: Градински хибискус

Мнение от Мария Николова »

По скоро се нарича австралийска водна роза, защото обича много вода. Имам си я в къщи.
Мерси, kasiopeja ! :daaa: Малко дълго ми иде. Тревист хибискус ми е по кратко. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Градински хибискус

Мнение от Албена »

Мери ,истински красавец си имаш .Да стане голям огнен храст. :daaa:
Моето хибискусче /от семенца от Габи :tzeluvka: / отдавна е в градината ,но едва сега изкара една пъпка. Надявам се да успее да цъфне,при положение ,че нощите тук са доста студени , а слъчевите часове малко. :stiskam: :stiskam:
Освен това не заня какъв цвят е .Понеже Габи ми изпрати от три вида хибискус, но аз ги надписах на етикетчета ,които се отлепиха и тотално обърках обозначенията :oops:
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”