Дигиталис / Digitalis

Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4945
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 128 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от къщичка »

Моите тази година станаха супер високи, точно колкото мен. Чакам още малко да се разтворят и ще ги наснимам.
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от dung »

Дигиталисът ми е едно от най-най-любимите цветя, но трудно го снимам (не мога да направя хубави снимки - хем да го хвана целия, хем да не е много от далече).
А иначе и аз имам семена и разсад и ще донеса на срещата при Калико.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от venetka70 »

dung написа:Дигиталисът ми е едно от най-най-любимите цветя, но трудно го снимам (не мога да направя хубави снимки - хем да го хвана целия, хем да не е много от далече).
А иначе и аз имам семена и разсад и ще донеса на срещата при Калико.
Аз пък що не се справих със семената на дигиталиса?? Поникнаха, ама си останаха 2-3 мм дребосъци, като косъм тънки и до там.
Dung да споделиш на срещата при Калико каква е тайната моля, и аз ще бъда там. Харесах го от снимките това цвете много, няма да повярвате но жив дигиталис не съм виждала до сега.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1783
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 178 пъти
Получил благодарност: 151 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от dung »

Калико имаше дигиталис миналата година, дано и сега да има. :stiskam:
Ако не - може да минеш през Раднево :P - сега са в силата си при мен. Но моята градинка е на светлинни години от тази на Калико. :oops:
Да, и на мен сетите в саксийки са ми много дребни и не растат.
А иначе съм забелязала, че семената на дигиталиса е най-добре да ги сееш на пролет на сянка. И после се разсаждат на слънчево място.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от tili »

Гео, граф написа:След месец време ще имам за раздаване дигиталиси. Сега са още малки. Само да не се случи нещо с времето и с разсада :stiskam: !
Може ли да се кандидатирам за 1-2 коренчета. Ноелче ми даваше семена напролет, ама като знам как не се справям с разсадите ѝ отказах. Така де, няма да похабявам материала :)
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Гео, граф »

tili написа:Може ли да се кандидатирам за 1-2 коренчета. Ноелче ми даваше семена напролет, ама като знам как не се справям с разсадите ѝ отказах. Така де, няма да похабявам материала :)
Задължително, Тили :daaa: ! При мен също са мънички, както казва и dung. Сях ги есента направо в градината на относително слънчево местенце. Повечето са буквално микроскопични, но има тук-там и по някое растенийце 2 см. За неделя ще поизвадя от по-едрите, пък ако не се хванат, като пораснат останалите, пак ще ти дам :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от isa »

Дигиталиса не трябва да се глезоти с разсад, хвърляте семена в градината, на сенчесто-полусенчесто място и когато стане поне десетина см. висок се разсажда.Той се самозасява и през годните му схванах потребностите-влага и някаква сянка и за семената и за постоянния растеж. На слънце пак поникват семената, но си трябва поливане и после не растат така свежи, листата им пожълтяват от слънцето. Най-добре ако може да се засеят малко семена на постоянното им място и след това да се разредят. Семената неминуемо поникват много на гъсто защото са дребни.Ще донеса малко поници на срещата при Калико. Извадила съм за едно форумно другарче, но ще разделя, те не са малко.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Моят поздрав за Венетка,
която не е виждала "жив"дигиталис! ;)
Кой не вземе да ти изпрати един букет по ЕКОНТ,
спира ме само усещането, че няма да пристигне"жив" !! :tzeluvka: :tzeluvka:
Изображение
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от Гео, граф »

Ето от тази разкошотия е разсада ми :nod: , защото семената ми са му дечица :nod: !

Магически е, Магде :o :shock: :gush: :tzeluvka: !!!
Магдалена написа: Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Дигиталис / Digitalis

Мнение от venetka70 »

Ако и жив букет получа по Еконт вече ще ми сложат снимката в близкия офис на стената на " заслужилите деятели- получатели".
Днес вече ходих два пъти до там, ми познайте какво са направили. Сложили са отделен рафт и са го надписали РАСТЕНИЯ. Гордо ми го показаха - било за мен.
Оспамихме темата- извинявам се.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”