Хортензии прекрасни

Заключено
lili408
Кана кафе
Мнения: 676
Регистриран на: Яну 18, '11, 11:24

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от lili408 »

Ема ,от къде се купува алуминиевия сулфат?
http://lili408.snimka.bg/flowers/moyata-gradina.518346" onclick="window.open(this.href);return false;
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dar »

Ема, Уникална е паникулатата ти! И моята е от същата поръчка, но есента разбира се я местих. Лошото е, че не и стоят цветовете сами нагоре. Вързана е! Пролетта ряза ли я? На слънце ли е? С поливна система ли са цветята ти? Blue bird сега ли ти цъфти? Моята премина и беше повече розова отколкото синя!
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от dar »

Адаш и твоите хортензия не лъжат! Браво!
РОУЗ

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от РОУЗ »

Hydrangea pan. 'Kolmagimo' наистина е впечатляваща!
Това за калиевия перманганат не го знаех, предполагам не е късно да ги полея сега? :hmmm:
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Ема »

Роуз, навсякъде препоръчват пролетно поливане, когато расте, не знам сега дали има смисъл.

Дар, рязах нещо пролетта, но колко да съм рязала, при положение, че миналата година беше 50-60 см.
Само корените са на сянка, защото отвякъде е заобиколена с други растения, които също до известна степен я и подпират. Но като цяло стеблата са доста по-здрави от другите ми паникулати. Нямам поливна система. А Blue bird започва и при мен да прецъфтява.

lili408, намерих случайно малко количество, което почти свършва и повече няма. За догодина трябва да търся алтенатива. Четох някъде, че може да се полива с кисело мляко...
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от сюзан »

lili408 написа: Авг 6, '18, 20:59 Ема ,от къде се купува алуминиевия сулфат?
Намирам обяви само за алуминиев сулфат, чза (чист за анализ) и цената е по-висока. Има обява и от Химснаб Наири Пловдив, но няма обявена цена.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 186 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Ема »

Заровила съм се назад в темата, че търся отговор на един въпрос :lol: и попаднах на това мнение на Любознателна от 2015-та. Отворих линка и фирмата все още е актуална, само цената е 20 лв. без ДДС за килограм. Това за алуминиевия сулфат.
ljuboznatelna написа: Юни 22, '15, 12:06 Незабравка, златна си! :tzvetentze: Само да те поправя - тази фирма не изпращат на частни лица, но ме насочиха, тук си поръчах, утре очаквам доставка от Еконт http://www.valerus-bg.com/chem-lab-contact/" onclick="window.open(this.href);return false; Струва 18лв без ДДС за 1кг
Deleted User 5091

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от Deleted User 5091 »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от ljuboznatelna »

Имах полза от алуминиевия сулфат, но няколко поливания плюс няколко със зелен камък. Сега ми е зелена хортензията, но тази година не цъфна. Доста измръзна, въпреки меката зима, според мен това, че беше хлорозна е основната причина.
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Хортензии прекрасни

Мнение от presto »

Алуминиев сулфат съм купувал от мармозана-от палмфорума, има магазин за торове и химикали в София -ж.к. Гео Милев.
нямаше никакъв ефект при мен, хортензиите се оправиха само с хелатно желязо, нямаше и посиняване на цветовете им.
тези, които поливах с желязо имаха видимо подобрение и хлорозата изчезна , а другите с алуминиевия сулфат нямаха никаква промяна.
евтин е - 2,40лв но при мен нямаше резултати.

http://eshoptorove.ucoz.net/shop/69/des ... iev-sulfat

помня ,че еконтската доставка ми излезе много по-скъпа от сулфата, защото викат куриерите при тях, а не пращат от еконтски офис.
Заключено

Обратно към “Градински цветя и растения”