Далия

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Далия

Мнение от Мария Николова »

Само защото ги мързи да пълзят нагоре. 8-) По лесно им е да лежат на една кълка и да папат каквото намерят под носа си. ;) :lol:
Значи чакаме още време, Маги. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
таня28
Виенско кафе
Мнения: 359
Регистриран на: Мар 6, '13, 16:58
Местоположение: Велико Търново

Re: Далия

Мнение от таня28 »

Мария, не е проблем студа, а дъждовете. Затова четох, че се засаждат април. Миналата година имах една изгнила, затова тази ще ги сложа април.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Далия

Мнение от Мария Николова »

таня28 написа:Мария, не е проблем студа, а дъждовете. Затова четох, че се засаждат април. Миналата година имах една изгнила, затова тази ще ги сложа април.
Благодаря ти, Таня! Днес вали, а сега гърми и трещи. Ще изчакам до Деня на лъжата и, ако не лъже, че вече ще е слънчево, ще я засадя. Тя ми е единствена, подарък от форумно другарче. Трябва да я опазя, да се изпълни пожеланието "много години да цъфти"! :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Lois

Re: Далия

Мнение от Lois »

Хубав е този вариант в саксии срещу охлювите, ама не става за уикенд градинарство :snif: замислила съм тази година едни лилиуми в саксии, и от сега се чудя как ще оживеят с поливане веднъж в седмицата
dg2012
Кана кафе
Мнения: 544
Регистриран на: Авг 15, '13, 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Далия

Мнение от dg2012 »

Аз да се оплача от 22 вида миналата година, нито един не оцеля зимата, прибрах ги в пясък на вилата, но явно е било влажно или много студено. Не знам но всичко е заминало :ufff:
Сега си купих само 1 която имах миналата година и много си харесвах - лилава, ще видим дали ще купувам и други ако не намеря начин да ги съхранявам :cry:
А бяха направили огромни грудки, по 25-30 см диаметър коренища :svekurva:
http://dg2012.snimka.bg/flowers/daliya.870022.35563979" onclick="window.open(this.href);return false; - ето ги тук в албума
Мадам_Сръчкова
Кафевар/ка/
Мнения: 817
Регистриран на: Окт 21, '14, 21:41
Местоположение: София

Re: Далия

Мнение от Мадам_Сръчкова »

dg2012 написа:Аз да се оплача от 22 вида миналата година, нито един не оцеля зимата, прибрах ги в пясък на вилата, но явно е било влажно или много студено. Не знам но всичко е заминало :ufff:
Сега си купих само 1 която имах миналата година и много си харесвах - лилава, ще видим дали ще купувам и други ако не намеря начин да ги съхранявам :cry:
А бяха направили огромни грудки, по 25-30 см диаметър коренища :svekurva:
http://dg2012.snimka.bg/flowers/daliya.870022.35563979" onclick="window.open(this.href);return false; - ето ги тук в албума
Не плачи :cry: , аз имам два вида на вилата сега като си ходим ще проверя в какво състояние са картофчетата и ще ти изпратя ако искаш. Имена не знам едната е дребна червена, другата голяма лилава. Бяха направили огромни коренища с много "картофчета". Само сподели как да разделя коренището предполагам, че на отделни ''картофчета'' :D или по няколко ''картофчета''.
https://www.facebook.com/MadamSrachkova" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Далия

Мнение от pipike »

Аз ги слагам в кофи с дървени стърготини и нямам проблем
dg2012
Кана кафе
Мнения: 544
Регистриран на: Авг 15, '13, 17:35
Местоположение: Бургас

Re: Далия

Мнение от dg2012 »

Мадам_Сръчкова написа:
dg2012 написа:Аз да се оплача от 22 вида миналата година, нито един не оцеля зимата, прибрах ги в пясък на вилата, но явно е било влажно или много студено. Не знам но всичко е заминало :ufff:
Сега си купих само 1 която имах миналата година и много си харесвах - лилава, ще видим дали ще купувам и други ако не намеря начин да ги съхранявам :cry:
А бяха направили огромни грудки, по 25-30 см диаметър коренища :svekurva:
http://dg2012.snimka.bg/flowers/daliya.870022.35563979" onclick="window.open(this.href);return false; - ето ги тук в албума
Не плачи :cry: , аз имам два вида на вилата сега като си ходим ще проверя в какво състояние са картофчетата и ще ти изпратя ако искаш. Имена не знам едната е дребна червена, другата голяма лилава. Бяха направили огромни коренища с много "картофчета". Само сподели как да разделя коренището предполагам, че на отделни ''картофчета'' :D или по няколко ''картофчета''.
:tzeluvka: :tzvetentze: Благодаря за предложението, но тази година само една ще садя, да видя как ще и измисля презимуването и после ще се впускам да ги събирам пак, не за друго но направо ме боли сърцето като уморя някое цвете :dovolen: Още веднъж ти благодаря :tzeluvka: :tzvetentze:
В стърготини, коренищата на каните бях прибрала, но пък те са направо мумифицирани, ще ги засадя все пак в саксии първо, да видя живец има ли още, а иначе с луковиците на гладиолите няма проблем, нито са измръзнали, нито са омекнали, а в едно помещение ги съхранявах :hmmm:
Аватар
daskal77
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Яну 20, '15, 21:01
Местоположение: Пловдив

Re: Далия

Мнение от daskal77 »

Първата ми за сезона далия. Успешно презимувала зимата в земята и вече разцъфнала. :dovolen:
Изображение
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Далия

Мнение от Skio »

daskal77 написа:Първата ми за сезона далия. Успешно презимувала зимата в земята и вече разцъфнала. :dovolen:
Изображение
Браво на нея! :stiskam:
И много красиво откриване на сезона,направо е невероятно!

Моят ред,както всеизвестно,ще доѝде някъде към Септемви да мога да покажа
нещо като хората.:lol:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”